Лабораторія МеДіС оприлюднила перші висновки щодо діагностики коронавірусу методом ІФА
Від моменту впровадження в медичній лабораторії МеДіС аналізу на визначення наявності в організмі людини антитіл IgG та IgM до коронавірусу COVID-19 методом ІФА було обстежено близько 2000 пацієнтів. З усієї вибірки близько 68% пацієнтів здали одночасно два види антитіл IgG та IgM (Комплекс «Діагностика коронавірусу COVID-19, сумарні антитіла»), що рекомендовано для отримання реальної діагностичної картини. Отож, які висновки можна зробити за результатами одночасної діагностики IgG та IgM? Для початку окреслимо таких чотири діагностичних сценарії:
Клікніть на картинку, щоб збільшити її
Аналізуючи результати аналізів, ми бачимо, що майже 80% пацієнтів є здоровими та не хворіли на COVID-19, і лише 10% – вже перехворіли та отримали імунітет (рис. 1). Ще близько 7% пацієнтів – є хворими на момент діагностики, але вже організм почав виробляти антитіла, що відповідають за імунітет, і трошки більше 1% пацієнтів – знаходяться в початковій активній фазі захворювання.
Зазначимо, що відповідно до Наказу МОЗ України №1 від 10.01.2006 року, про кожен позитивний випадок IgM лабораторія МеДіС подає екстрене повідомлення в Львівський обласний лабораторний центр згідно форми № 058/о.
Доволі багато пацієнтів, а саме 32% з усієї вибірки, здавали поокремо антитіла до коронавірусу, а саме 10% – діагностували IgG, а 22% – IgM. Важливо, що переважна більшість зразків біоматеріалу виявились негативними, і як видно з рис. 2, лише 15,5% пацієнтів отримали імунітет, і лише 4% – були хворими на момент діагностики.
Отож, якщо підсумувати обидва випадки діагностики – маємо на увазі здачу аналізів у комплексі (IgG+IgM) та поокремо (IgG або IgM), можемо зробити висновок, що більшість пацієнтів на момент здачі аналізів не хворіли на COVID-19 та не мають імунітету (рис. 3), а отже шлях до колективного імунітету ще доволі довгий і невідомо, скільки часу ще для цього знадобиться.
Передбачаємо, що у Вас може виникнути питання – а як трактувати результати, якщо один з показників є невизначеним (на рис. 1 ми бачимо, що таких варіантів є 3,4%)? Давайте проаналізуємо ті випадки невизначеності, які зустрілись серед пацієнтів лабораторії МеДіС:
МеДіС щільно охоплює своїми відділеннями місто Львів, усю Львівську область, також лабораторія представлена у Івано-Франківській та Тернопільській областях, проте немає певності у тому, що можна екстраполювати результати даної аналітики по діагностиці COVID-19 методом імуно-ферментного аналізу (ІФА) на загальну вибірку. Потрібно продовжувати спостереження у динаміці, оскільки фахівці лабораторії переконані, що одним з найбільш важливих факторів подолання пандемії є вчасне діагностування, коректне ведення статистичного аналізу та його правильне трактування.
Щодо якості виконаних досліджень, то в цьому немає жодних сумнівів, адже лабораторія МеДіС ніколи не йде на жодні компроміси щодо якості аналізів. Зокрема, для тестування на антитіла до COVID-19 закупили новий інноваційний високоточний апарат ELx800 Absorbance Microplate Reader, виробництва компанії BioTek (США).
Інформаційна довідка: Медична лабораторія МеДіС працює на варті здоров’я українців з 1998 року і є одним з лідерів ринку Львівщини. МеДіС – це не просто аналізи, це вірний та турботливий помічник на шляху до здоров’я. Засновник лабораторії - Петрух Андрій Васильович - фаховий лікар-лаборант, к.мед.н., який у лабораторії МеДіС втілив заповітну мрію усього свого життя – забезпечити кожного пацієнта якісними лабораторними дослідженнями. Тримаючи високий рівень якості, щодня ми створюємо нові можливості користування послугами МеДіС, щоб пацієнтам було ще зручніше здавати найкращі аналізи.
МеДіС – Щастя Бути Здоровим!
МеДіС у Facebook
МеДіС у Instagram
Канал #MedisThink в Telegram
МеДіС в YouTube
Офіційний сайт: www.medis.com.ua