Лабораторія МеДіС оприлюднила перші висновки щодо діагностики коронавірусу методом ІФА

Лабораторія МеДіС оприлюднила перші висновки щодо діагностики коронавірусу методом ІФА

Від моменту впровадження в медичній лабораторії МеДіС аналізу на визначення наявності в організмі людини антитіл IgG та IgM до коронавірусу COVID-19 методом ІФА було обстежено близько 2000 пацієнтів. З усієї вибірки близько 68% пацієнтів здали одночасно два види антитіл IgG та IgM (Комплекс «Діагностика коронавірусу COVID-19, сумарні антитіла»), що рекомендовано для отримання реальної діагностичної картини. Отож, які висновки можна зробити за результатами одночасної діагностики IgG та IgM? Для початку окреслимо таких чотири діагностичних сценарії:

Клікніть на картинку, щоб збільшити її

Аналізуючи результати аналізів, ми бачимо, що майже 80% пацієнтів є здоровими та не хворіли на COVID-19, і лише 10% – вже перехворіли та отримали імунітет (рис. 1). Ще близько 7% пацієнтів – є хворими на момент діагностики, але вже організм почав виробляти антитіла, що відповідають за імунітет, і трошки більше 1% пацієнтів – знаходяться в початковій активній фазі захворювання.

Зазначимо, що відповідно до Наказу МОЗ України №1 від 10.01.2006 року, про кожен позитивний випадок IgM лабораторія МеДіС подає екстрене повідомлення в Львівський обласний лабораторний центр згідно форми № 058/о.

Доволі багато пацієнтів, а саме 32% з усієї вибірки, здавали поокремо антитіла до коронавірусу, а саме 10% – діагностували IgG, а 22% – IgM. Важливо, що переважна більшість зразків біоматеріалу виявились негативними, і як видно з рис. 2, лише 15,5% пацієнтів отримали імунітет, і лише 4% – були хворими на момент діагностики.

Отож, якщо підсумувати обидва випадки діагностики – маємо на увазі здачу аналізів у комплексі (IgG+IgM) та поокремо (IgG або IgM), можемо зробити висновок, що більшість пацієнтів на момент здачі аналізів не хворіли на COVID-19 та не мають імунітету (рис. 3), а отже шлях до колективного імунітету ще доволі довгий і невідомо, скільки часу ще для цього знадобиться.

Передбачаємо, що у Вас може виникнути питання – а як трактувати результати, якщо один з показників є невизначеним (на рис. 1 ми бачимо, що таких варіантів є 3,4%)? Давайте проаналізуємо ті випадки невизначеності, які зустрілись серед пацієнтів лабораторії МеДіС:

МеДіС щільно охоплює своїми відділеннями місто Львів, усю Львівську область, також лабораторія представлена у Івано-Франківській та Тернопільській областях, проте немає певності у тому, що можна екстраполювати результати даної аналітики по діагностиці COVID-19 методом імуно-ферментного аналізу (ІФА) на загальну вибірку. Потрібно продовжувати спостереження у динаміці, оскільки фахівці лабораторії переконані, що одним з найбільш важливих факторів подолання пандемії є вчасне діагностування, коректне ведення статистичного аналізу та його правильне трактування.

Щодо якості виконаних досліджень, то в цьому немає жодних сумнівів, адже лабораторія МеДіС ніколи не йде на жодні компроміси щодо якості аналізів. Зокрема, для тестування на антитіла до COVID-19 закупили новий інноваційний високоточний апарат ELx800 Absorbance Microplate Reader, виробництва компанії BioTek (США).

Інформаційна довідка: Медична лабораторія МеДіС працює на варті здоров’я українців з 1998 року і є одним з лідерів ринку Львівщини. МеДіС – це не просто аналізи, це вірний та турботливий помічник на шляху до здоров’я. Засновник лабораторії - Петрух Андрій Васильович - фаховий лікар-лаборант, к.мед.н., який у лабораторії МеДіС втілив заповітну мрію усього свого життя – забезпечити кожного пацієнта якісними лабораторними дослідженнями. Тримаючи високий рівень якості, щодня ми створюємо нові можливості користування послугами МеДіС, щоб пацієнтам було ще зручніше здавати найкращі аналізи.

Залишити питання або відгук

МеДіС – Щастя Бути Здоровим!
МеДіС у Facebook
МеДіС у Instagram
Канал #MedisThink в Telegram
МеДіС в YouTube
Офіційний сайт: www.medis.com.ua

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Останні новини
Залиште відгук