Кошти на реставрацію розп’яття в костелі Єзуїтів збиратимуть на концерті
30 вересня о 19:30 у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла (костел Єзуїтів) відбудеться благочинний концерт «Під Хрестом Спасителя з Вірою, Надією та Любов’ю». Захід організовують для збору коштів на реставрацію скульптури розп’яття Ісуса Христа. Скульптура датована початком ХVІІ ст. (1616 р) і є однією із найдавніших пам’яток храму.
Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі Львівської міськради, в концерті візьме участь Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів», прозвучить музика Антоніо Вівальді та Астора П’яцолли.
Автор скульптури розп’яття Ісуса Христа Ян Пфістер (1573-1648) – відомий на Заході скульптор німецької школи. Його творчість відноситься до пізнього ренесансу з елементами маньєризму та раннього бароко.
Розп’яття роботи Пфістера відкрите для огляду. Розп’яття розміщено у боковому вівтарі, і серед оздоблень інтер’єру привертає чи не найбільшу увагу.
Цей твір Пфістера є визначною мистецькою пам’яткою епохи Відродження у Львові. Настоятель храму отець Степан Сус розповів, що розп’яття у храмі збереглося завдяки директорові Львівської галереї мистецтв Борисові Возницькому. Коли скульптуру після Другої світової війни хотіли забрати у Ленінград (Санкт-Петербург – ред.), йому вдалося переконати «керівників», що вона не має мистецької вартості.
Жоден скульптор того часу не залишив у Львові такого багатого мистецького спадку, як Йоганн Пфістер. Його скульптурні зображення чи не найдавніші у Львові. З часу їх створення минуло 400 років, а вони добре збереглися.
Різцю Йоганна Пфістера належить декор зовнішньої стіни каплиці Кампіанів. Скульптурні барельєфи зображують сцени з життя Христа – «Покладення до гробу», «Воскресіння», «З’явлення Христа Марії Магдалині». А в медальйонах аттика – три барельєфи: собаки на саркофагу (символізує вірність), птаха і вази (короткочасність людського буття) і Фенікса над похоронною урною (безсмертя душі). Пфістеру також належать фігури євангелістів і святих отців церкви в інтер’єрі каплиці.
Останній і один з найкращих творів Йоганна Пфістера – у каплиці Боїмів. Справа від входу –надгробна композиція родини Боїмів його авторства. Там фігури Георгія Боїма і його дружини Ядвіги, їхніх дітей, у центрі - сповнена ліризму скульптура «Пієта». Поруч епітафійний портрет Зигмунта Браслера. Пфістер також є автором погрудь пророків, ангелів, картушів, емблем, що розташовані в трьох рядах глибоких кесонів купола каплиці.
Нагадаємо, у січні цього року «Піккардійська Терція» колядуватла, щоб врятувати фрески у храмі святих апостолів Петра і Павла. Мова йде про фрески, датовані початком XVIII століття, авторства художників Франциска і Себастьяна Екштейнів. Було зібрано 26 тис. грн.