Космічний апарат Voyager вдруге в історії вийшов у міжзоряний простір

СвітАндрій Стець, 10 грудня 201815261
Космічний апарат Voyager вдруге в історії вийшов у міжзоряний простір
фото NASA
NASA запустила «Вояджер-2» у 1977 році

Космічний апарат «Вояджер-2» вийшов у міжзоряний простір. Це другий в історії випадок, коли зонд покинув межі геліосфери. Про це повідомляє NASA.

Оператори NASA досі мають зв’язок з апаратом, але інформація з нього почала надходити повільніше. Тепер аби отримати дані з зонду потрібно приблизно 16,5 годин. Для порівняння, світло Сонця доходить до поверхні Землі за 8 хвилин.

NASA запустила «Вояджер-2» у 1977 році в межах програми з дослідження дальніх планет Сонячної системи. Це був єдиний апарат, який досяг Урана та Нептуна.

Ілюстрація NASA

«Вояджер-2» є активним автоматичним космічним зондом. Він став одним з перших інструментів, який зробив спостереження у віддалених точках космосу, де люди ніколи не бували, і відправив їх через 11 мільярдів миль вченим NASA. Попри те, що апарат покинув межі Сонячної системи, оператори місії досі можуть зв’язатися з ним.

«Вояджер-2» був розроблений у Лабораторії реактивного руху у місті Пасадена, штат Каліфорнія. Технічно космічний апарат був ідентичним «Вояджеру-1», проте був запущений більш довгою траєкторією, яка дозволяла пролетіти біля Урана та Нептуна, використовуючи гравітаційний маневр при прольоті біля Сатурна 1981 та Урана 1986. Очікується, що з «Вояджером-2» буде втрачено зв'язок у 2025-2030 рр.

Відео NASA

Першим в історії зондом, який вийшов у міжзоряний простір, став «Вояджер-1». Це сталося у 2013 році.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук