Космічний апарат Voyager вдруге в історії вийшов у міжзоряний простір
Космічний апарат «Вояджер-2» вийшов у міжзоряний простір. Це другий в історії випадок, коли зонд покинув межі геліосфери. Про це повідомляє NASA.
Оператори NASA досі мають зв’язок з апаратом, але інформація з нього почала надходити повільніше. Тепер аби отримати дані з зонду потрібно приблизно 16,5 годин. Для порівняння, світло Сонця доходить до поверхні Землі за 8 хвилин.
After visiting Jupiter, Saturn, Uranus and Neptune, @NASAVoyager 2 has left the Sun's protective bubble and is now flying in the interstellar space between the stars. Learn more about this incredible mission as the encore to the Grand Tour begins: https://t.co/nvffnCO3jm #AGU18 pic.twitter.com/T6kOWrxYzH
— NASA (@NASA) 10 грудня 2018 р.
NASA запустила «Вояджер-2» у 1977 році в межах програми з дослідження дальніх планет Сонячної системи. Це був єдиний апарат, який досяг Урана та Нептуна.
Ілюстрація NASA
«Вояджер-2» є активним автоматичним космічним зондом. Він став одним з перших інструментів, який зробив спостереження у віддалених точках космосу, де люди ніколи не бували, і відправив їх через 11 мільярдів миль вченим NASA. Попри те, що апарат покинув межі Сонячної системи, оператори місії досі можуть зв’язатися з ним.
«Вояджер-2» був розроблений у Лабораторії реактивного руху у місті Пасадена, штат Каліфорнія. Технічно космічний апарат був ідентичним «Вояджеру-1», проте був запущений більш довгою траєкторією, яка дозволяла пролетіти біля Урана та Нептуна, використовуючи гравітаційний маневр при прольоті біля Сатурна 1981 та Урана 1986. Очікується, що з «Вояджером-2» буде втрачено зв'язок у 2025-2030 рр.
Відео NASA
Першим в історії зондом, який вийшов у міжзоряний простір, став «Вояджер-1». Це сталося у 2013 році.