Кожен третій перевірений кліщ з львівських парків інфікований хворобою Лайма
До теми
Аби зменшити кількість небезпечних укусів, у Львові почали хімічну обробку парків. Впродовж тижня, обіцяють комунальники, акарацидну обробку зроблять в усіх парках міста. Попри те, що хімречовини, які використовують, є безпечними для людей, все ж просять тимчасово не гуляти у паркових зонах.
Господиня чотирьох собак львів'янка Тетяна Пелагеєна бідкається, що такої кількості кліщів, як цього року, ще не було. Після кожної прогулянки ‒ обов'язкова чистка. Присмоктуються кліщі десятками, а то й сотнями.
«Найбільше я зняла зі своєї кавказької вівчарки ‒ 123 кліщі. Ми навіть крапали краплі, то і після них все одно приходили і знімали ті кліщі», ‒ нарікає собачниця Тетяна Пелагеєна.
Від сьогодні і до четверга міські парки обробляють хімікатами. Тимчасово доступ до паркових зон обмежили. Та дезінфектори заспокоюють: хімія вбиває наповал лише кліщів та їхнє потомство.
«Це є дуже маленька доза, і для тварин воно не страшне. За якусь годину воно випаровується», ‒ пояснює дезінфектор Андрій Хітра.
Зазвичай парки Львова обробляють від кліщів у квітні-травні. Однак через часті опади кампанію довелось кілька разів переносити. Щоб хімікати подіяли, потрібно зо кілька сонячних днів.
«Ми би хотіли і скорше це провести. Але питання, чи ми хочемо ефективно це зробити. Що б воно дало свій результат», ‒ каже керівник КП «Профілактична дезінфекція» Роман Довбуш.
Цьогоріч, констатують фахівці, після зимової сплячки кліщі проявили активність швидше, аніж зазвичай. У Львівському лабораторному центрі вже дослідили майже півтори сотні кліщів. Фактично, кожен третій був інфікований хворобою Лайма.
«Кліщі чатують на нас не тільки в лісах. Вони є скрізь ‒ у скверах, парках, відпочинкові території. З тих кліщів, які нам приносили в нашу лабораторію і були інфіковані, люди підчепили їх у парку Високий замок, Сихівському лісі, Брюховичах, Погулянці», ‒ розповіла у коментарі завідувачка відділу особливо небезпечних інфекцій Львівського лабораторного центру Ірина Куліш.
Тільки за 5 місяців цього року медики вже зафіксували у мешканців Львівщини 27 випадків симптомів хвороби Лайма.