Кравчук: Я не директор Конституційної асамблеї
Я не директор Конституційної асамблеї, а відтак не йому вирішувати, які зміни буде внесено до чинної Конституції України. Про це заявив глава Конституційної асамблеї Леонід Кравчук.
"Я не директор, я маю точно такі ж права, як і кожний член асамблеї – ні більше, ні менше. На організаційному засіданні вже вирішено, що нам серйозно треба змінити пункти у розділі правосуддя, провести реформи усієї правоохоронної та правової системи. У нас не чітко сформований розділ "місцеве самоврядування" – тобто в чинній Конституції є дуже багато проблем, які необхідно вирішити відповідно до потреб розвитку суспільства. Будуть плануватись зміни, але знову ж таки, це буде вирішувати парламент", - зазначив Л. Кравчук.
Наразі у асамблеї активно працюють над створенням законопроекту про внесення змін до Головного Закону держави - сподіваються закінчити концепцію вже у цьому році.
"Конституційна асамблея, яка наразі створена і вже організувалась, має у своєму завданні підготувати проект закону про внесення змін до Конституції України. Вже зараз ми починаємо працювати над підготовкою такого закону, він буде відпрацьований у два етапи. Перший – це концепція, на створення якої буде відведено 2012 рік. І наприкінці року ми її вже підтвердимо і приступимо до підготовки змін. Таким чином 2013 рік піде на внесення змін, наприкінці 2013 року ми подамо президенту проект закону. Він в свою чергу, у відповідності до 13 статті Конституції, як суб’єкт законодавчої ініціативи, внесе цей законопроект у ВР. Вона у свою чергу, згідно із законом, і має прийняти ці зміни", - сказав Л. Кравчук.
Нагадаємо, нещодавно відбулося перше засідання Конституційної асамблеї, на якому було створено, затверджено персональний склад та обрано голів комісій.
Як зазначила радник президента України, секретар Конституційної асамблеї Марина Ставнійчук, після вирішення організаційних питань Конституційна асамблея одразу перейшла до планування своєї подальшої роботи. Зокрема, було вирішено сконцентрувати зусилля над напрацюванням Концепції про внесення змін до Конституції. Вирішено, що комісії Конституційної асамблеї мають протягом двох тижнів провести засідання та подати до Координаційного бюро асамблеї свої пропозиції.
Окрему увагу на першому засіданні Конституційної асамблеї було приділено її співпраці з європейськими інституціями. Йдеться зокрема про підтримку Конституційної асамблеї з боку Європейської комісії "За демократію через право" (Венеціанська Комісія) на всіх етапах її роботи. Вже досягнуто домовленості про визначення експертів Венеціанської Комісії, які матимуть можливість аналізувати напрацювання Конституційної асамблеї.