Країни Балтії і Польща закликають надати Грузії ПДЧ у НАТО
Власний план мирного врегулювання в Грузії пропонують президенти Литви - Валдас Адамкус, Естонії - Тоомас Хендрик Ілвес і Польщі - Лех Качинський, а також прем'єр Латвії Іварс Годманіс. Вони підписали декларацію, що містить шість положень, повідомляє "Українська правда" з посиланням на агентство BNS.
Перший пункт декларації містить заклик до негайного припинення вогню, у другому сказано: "Ми цілком виступаємо за територіальну цілісність Грузії в межах її кордонів, визнаних у міжнародному масштабі".
У третьому пункті говориться, що з території Грузії має бути виведена російська армія і створені "міжнародні сили з підтримки миру під наглядом Євросоюзу".
Четверта пропозиція - надання Грузії плану дій з членства в НАТО.
У п'ятому пункті говориться, що необхідно терміново відкрити дороги для доставки гуманітарної допомоги цивільному населенню Грузії.
Шосте положення декларації звучить так: "У документах, представлених за минулу добу в Москві і Тбілісі, немає основного моменту - поваги до територіальної цілісності Грузії".
Крім того, глава МЗС Естонії Урмас Пает стверджує, що на позачерговій раді міністрів закордонних справ країн ЄС, що відбулася вчора, 13 серпня, було висловлено думку про необхідність зміни формату миротворчих сил в Абхазії і Південній Осетії.
Як заявив Пает, міністри підкреслили, "з урахуванням того, що сталося в Грузії, нинішній миротворчий формат у Південній Осетії й Абхазії вичерпав себе".
"На зустрічі пролунало єдине розуміння про необхідність розпочати в терміновому порядку переговори про створення нового міжнародного механізму", - стверджує Пает.
Естонський міністр вважає за необхідне якнайшвидше відправити в регіон міжнародних спостерігачів.
"Ми повинні зробити все можливе, щоб запобігти можливому насильству проти цивільного населення і забезпечити спокійне повернення біженців у свої будинки. Цьому буде сприяти присутність міжнародних спостерігачів", - пояснив він.
На його думку, "сьогодні найважливіше, щоб російські війська залишили територію Грузії і міжнародна гуманітарна допомога дійшла до кожної людини, яка цього потребує".