Кучма просить Пшонку скасувати йому підписку про невиїзд
Другий президент України Леонід Кучма звернувся до Генпрокурора Віктора Пшонки з клопотанням про скасування запобіжного заходу у вигляді підписки про невиїзд.
"Призначений мені запобіжний захід не виправданий. Я точно не маю наміру ховатися - це, я думаю, очевидно для всіх. Я більше, ніж будь-хто інший зацікавлений, щоб було покарано істинних винуватців і встановлено істину. Я віддав моїй країні все своє життя. І честь свою я захищатиму лише тут", - цитує Кучму Інтерфакс-Україна з посиланням на його прес-службу.
У клопотанні зазначено, що запобіжний захід застосований безпідставно і без урахування положень ч. 2 ст. 148 КПК України, оскільки Л.Кучма не лише не намагається ухилитися від слідства та виконує усі вимоги Генпрокуратури, а є зацікавленою особою у встановленні істини у справі.
Крім того, при застосуванні запобіжного заходу не враховано, що, згідно з Конституцією, за Л.Кучмою зберігається та охороняється законом звання президента України, зазначено в клопотанні.
Л.Кучма також вказує, що обмеження його вільного пересування є значною перешкодою до здійснення ним активної громадської діяльності і в Україні, і за її межами.
"Ті, хто хочуть принизити мене особисто, примушуючи просити дозволу відвідати в День перемоги могилу батька, напевно, не розуміють, як це виглядає збоку. Підписка про невиїзд для людини, що довічно має статус президента держави, - це приниження насамперед для цієї держави. Найкращою гарантією для правосуддя є не підписка, а моє слово, слово президента. Тому я так переконливо прошу скасувати мені цей запобіжний захід", - зазначив другий президент України.
Нагадаємо, Генеральна прокуратура України 21 березня порушила проти другого президента Леоніда Кучми кримінальну справу за перевищення владних повноважень.
За даними слідства, Кучма давав незаконні розпорядження керівництву МВС, які призвели до вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. З Кучми взяли підписку про невиїзд і висунули обвинувачення.
Робоча версія слідства у справі проти Кучми – що він доручив лише залякати Гонгадзе, а вбити журналіста з власної ініціативи зважився тодішній глава МВС Юрій Кравченко.