Культурні події на вихідних у Львові

«Французька весна», інтерактивний концерт для малюків та виставка пастелі й текстилю в етнографічному музеї

Головні новини Львова 01.04Оксана Сенишин, 1 квітня 2016, 12:01 762 0
дивіться також

«Французька весна» привезла до Львова циган. Розпочнеться щорічна місячна атракція сьогодні, 1 квітня, фотовиставкою в музей етнографії та художнього промислу. Клод та Марі-Жо Каррет відкриють сезон світлинами під спільною назвою «Цигани, жителі Європи». Це фіксація складного життя ромів Словаччини, Румунії та Угорщини ― такі собі документальні дорожні нотатки. У роботі фотографів центральне місце займає сім’я, незалежно, чи йдеться про повсякденність, інтимні портрети або ж групові сцени.

«Французька весна» завжди, кожного року, дивує новинками. Це є театр, це є кіно. Багато подій є безкоштовними», ― розповіла президент ГО «Французький Альянс» у Львові Наталія Демчук.

Малюків до шести років запрошують на інтерактивний концерт «M-Dates». 3 квітня у музеї Олекси Новаківського для них створять гармонійну атмосферу, де поєднаються музика, колір полотен митця, а ще малечі дозволять взяти до рук музичні інструменти і заграти.

«Ми зосередимося на двох картинах, які мають різний характер: одна спокійна, має такі холодні тони, а друга насичена, експресивна. Підібрали спеціальні твори, які будуть відображати характер цих картин», ― зазначила співорганізатор заходу Олена Лендєл.

Ірина Мінько-Муращик запрошує оглянути пастелі та текстиль на виставці також в музеї етнографії та художнього промислу. Жінка вперше з часу смерті свого батька, народного художника Олега Мінька, показала глядачу, що йде шляхом його настанов. 

«Казав: «Ти сама самодостатня людина». Він такий чоловік, що і до студентів не втручався, давав їм повну свободу. І мені він ось так казав. І взагалі для нього принцип свободи був», ― згадує донька і теж художниця Ірина Мінько-Муращик.

Експоновані пастелі мисткиня створила за останні два роки. Текстиль, щоправда, вимагає більшого часу: сантиметр полотна, зізнається Ірина, це дванадцять годин її праці. Виставка вже триває в етнографічному музеї на пр. Свободи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук