Кужелюк: е-квиток треба впроваджувати на всьому транспорті одразу
Депутати Львівської міської ради, які входять до робочої групи з впровадження електронного квитка, критикують впровадження системи електронного квитка у два етапи: спершу на комунальному транспорті, а потім і в автобусах приватних перевізників. Про це 5 березня повідомив член робочої групи, депутат Львівської міської ради Юрій Кужелюк.
Ю.Кужелюк зазначив: «Ця система має сенс, коли електронний квиток діятиме у всьому транспорті. А якщо перевізники відмовляться? Треба впроваджувати систему одразу».
Він повідомив: «Початково пропонувалося, щоб спільне підприємство, яке має впроваджувати електронний квиток, взяло кредит і за кредитні кошти придбало відповідне обладнання, валідатори, для комунального транспорту. Йдеться про кредит близько 40 млн грн. Очікується повертати кредит 6-7 років. Доходом підприємства має бути те, що воно отримуватиме 15% від виручки усіх перевізників, яка проходитиме через нього».
Ю.Кужелюк додав: «Виходить, що доходи цього підприємства формуються з доходів усіх перевізників, а видатки йдуть лише на комунальний транспорт. Це для приватних перевізників не прийнятно».
За його словами, депутати попросили представників виконавчих органів Львівської міськради, які входять до робочої групи, порахувати, скільки необхідно коштів, щоб придбати відповідне обладнання не лише для комунального транспорту, а й для перевізників. «Очевидно, розмір кредиту збільшиться, але по-іншому нема сенсу», - зазначив він.
Також Ю.Кужелюк зазначив, що принципових противників впровадження електронного квитка у Львові нема. Його впровадження буде можливим після представлення депутатському корпусу дуже детальних і обґрунтованих економічних розрахунків.
Зазначимо, 30 грудня 2011 року депутати Львівської міської ради на сесії не набрали достатньої кількості голосів за ухвалу «Про створення ТзОВ «Леокард» для впровадження і забезпечення функціонування системи справляння плати за проїзд з використанням єдиного електронного квитка».
Начальник управління транспорту та зв’язку Львівської міської ради Микола Жук зазначив, що введення електронного квитка не призведе до подорожчання проїзду. Відтак, якщо на момент впровадження електронного квитка тариф становитиме 2 грн, то вартість проїзду для пасажирів збережеться на рівні 2 грн.