До теми
9-й фестиваль Leopolis Jazz Fest завершується. Проте залишилось ще шість концертів на трьох сценах. А це зовсім не мало.
Отже, о 12:00 біля палацу Потоцьких можна почути Dao Park. Гурт заснував український джазовий піаніст Родіон Іванов та співачка Уляна Голіней. Гурт виконує авторську музику в стилі неосоул, хіп-хоп, поп-ф’южн. За 2 роки колектив випустив два EP-альбоми і сингл.
2017 року другий міні-альбом увійшов до ТОР платівок року і дебютів української музики.
О 14:00 виступатиме Hub Roots, органне тріо з Італії. Гурт працює без басиста, партію баса виконує органіст Клаудіо Дамато на клавіатурі свого інструмента. Тріо активно виступає на італійській, європейській клубній і фестивальній сцені.
Hub Roots часто співпрацюють із відомими італійськими музикантами, наприклад, виступають із трубачем Фабріціо Боссо.
На площі Ринок о 15:00 виступить Ayşe Tütüncü Quartet. Айше Тютюнджю – піаністка з Туреччини. В її творчості вдало поєднуються джаз, турецькі музичні традиції, західний рок і класична музика.
Разом із гуртом Mosaic Айше випустила чотири студійних альбоми. У програмі прозвучать переважно авторські композиції Айше Тютюнджю, а також декілька композицій музикантів гурту.
О 17:00 концерт дасть Djabe, ф’южн-гурт із Угорщини, заснований 1996 року. За 23 роки творчості здобув багато міжнародних нагород. Починаючи з 2002 року, музиканти дали концерти в 42 країнах Європи, Азії та Північної Америки.
Останні три альбоми Djabe випустила англійська компанія звукозапису Cherry Red Records, вони продавалися з великим успіхом по всьому світу. З 2003 року Djabe часто співпрацює зі знаменитим прогресив-рок-гітаристом, колишнім учасником гурту Genesis, Стівом Гекеттом.
На сцені імені Едді Рознера звучатиме музика у виконанні американського вокаліста та піаніста Пітера Чінкотті. Ще підлітком він поєднував школу та вечірні виступи в клубах. Легендарний музичний продюсер і звукорежисер Філ Рамон почув його на одному з таких вечорів і виступив продюсером дебютного альбому Пітера.
Альбом посів перше місце у джазовому чарті Billboard, зробивши 18-річного музиканта наймолодшим виконавцем, який досяг такого успіху.
Відтоді Чінкотті виступав у найпрестижніших залах світу – від Carnegie Hall у Нью-Йорку до L’Olympia в Парижі.
Третій альбом Чінкотті East Of Angel Town спродюсував ще один відомий продюсер – 16-разовий володар Ґреммі Девід Фостер. Останній на сьогодні альбом музиканта Long Way From Home з’явився 2017 року.
Завершить 9-й фестиваль британська співачка Ліза Стенсфілд, яка уже понад 30 років об’єднує у своїй творчості соул та поп-музику. Перший успіх до співачки прийшов у 80-і роки. Тоді вона виступала у складі гурту Blue Zone.
Композиція Big Thing посіла 11-й рядок у Великій Британії та увійшла до ТОР-10 танцювального чарту в Америці. З того часу Ліза Стенсфілд продала понад 20 мільйонів платівок. Її першим проривом став альбом Affection 1989 року та сингли All Around The World (досяг третього місця в американському чарті й першого у Великій Британії), What Did I Do To You, Live Together, You Can not Deny It та This Is The Right Time. Ліза отримала безліч нагород, серед них Brit Awards, Ivor Novello Awards та Billboard Music Awards.
1999 року Стенсфілд дебютувала у фільмі «Свінг», для якого вона записала десять пісень. В останні роки видала альбоми Seven (2014) і Deeper (2018). Нещодавно Ліза Стенсфілд анонсувала осінній гастрольний тур у 2019 році, присвячений 30-річчю з моменту випуску її дебютного сольного альбому Affection.
На цьому фестиваль завершиться. Але організатори говорять, що уже є імена тих, хто виступатиме на ювілейном, Х фестивалі.
Фото Євгена Кравса спеціально для ZAXID.NET