Лідерів Придністров’я та Молдови не було на переговорах у Львові
Сьогодні, 19 лютого, у Львові відбулися переговори з питань придністровського врегулювання у форматі „5+2”. Це перше зібрання з моменту головування України в ОБСЄ у 2013 році. Про це під час прес-конференції розповів cпеціальний представник діючого голови ОБСЄ з питань конфліктів Андрій Дещиця.
У переговорах, крім політичних представників Придністров’я та Молдови, брали участь представники України, США, Росії та Європейського Союзу. Головними були соціально-економічні, правові та гуманітарні питання.
„Ми сподівалися, що у Львові відбудеться також зустріч між лідерами Молдови та Придністров’я, але цього не сталося. Однак ми заявляємо про свою готовність сприяти, щоб така зустріч таки відбулася цього року”, - сказав Андрій Дещиця.
Політичний представник Молдови Євген Карпов зазначив, що, на жаль, не вдалося узгодити зустріч лідерів, проте це залишається актуальним. „У тому, що сьогодні не зустрілися лідери винні політичні представники. Це моя особиста думка. Якби ми з моїм колегою Євгеном Карповим працювали активніше, нам би вдалося домовитися і наші лідери підписали б документ (протокол про вільне пересування ред.)”, - сказала політичний представник Придністров’я у переговорному процесі Ніна Штанскі. Вона висловила сподівання, що така зустріч може відбутися швидше, ніж наступні переговори у форматі „5+2”.
Глава Місії ОБСЄ в Молдові Дженніфер Браш зазначила,що вона розчарована, що не відбулася зустріч Влада Філата та Євгена Шевчука.
Наступні переговори відбудуться Одесі 23-24 травня.
Як інформував ZAXID.NET, планувалося, що у переговорах у Львові візьмуть участь прем’єр-міністр Молдови Влад Філат та лідер Придністров’я Євген Шевчук.
Нагадаємо, 5 лютого міністр закордонних справ України Леонід Кожара повідомив, що 19-20 лютого у Львові відбудуться переговори з питань врегулювання придністровського конфлікту у форматі „5+2”.
Леонід Кожара нагадав, що питання придністровського врегулювання буде одним з пріоритетів України під час головування в ОБСЄ. Нагадаємо, серед ключових пріоритетів головування України в ОБСЄ у 2013 році – просування у розв’язанні тривалих конфліктів, протидія торгівлі людьми та просування свободи ЗМІ.
Додамо, переговори з придністровського врегулювання у форматі „5+2”, перервані 2006 року, поновилися 30 листопада-1 грудня 2011 року у Вільнюсі.