Луганську область очолив екс-регіонал, який хоче «возз’єднання» українців і росіян
Віталій Комарницький раніше негативно висловлювався про отримання Україною незалежності
Луганську область очолив 55-річний Віталій Комарницький. Про це повідомив президент Володимир Зеленський в неділю, 7 липня, під час робочої поїздки в Луганську область.
За словами президента, місією керівника області повинен стати пошук можливостей для відновлення регіону.
«Для нашої країни важливим є пріоритет – припинення війни. Паралельно з цим можна знаходити можливості і бажання, щоб відновити Донбас. Ми зараз пролітали з паном Дональдом Туском [президентом Європейської Ради] і бачили зруйновані будинки, відсутність доріг. Я думаю, що це не тільки через війну, а й тому, що ніхто цим не займається. Я вас вітаю. На вас у нас велика надія», – сказав Зеленський.
Комарницький у свою чергу зазначив, що бачить реальним виконання поставлених перед ним завдань.
Віталій Комарницький – ректор переміщеного на підконтрольну українському уряду територію Луганського університету внутрішніх справ, колишній депутат Луганської облради від «Партії регіонів». На сайті Луганської обласної організації цієї партії до цього часу можна ознайомитися з деякими цитатами Віталія Комарницького, які він робив до 2014 року, тобто до початку війни на Донбасі і російської анексії Криму. Наприклад, у 2013 році він з колегами протестував проти законопроєкту від "Свободи", що пропонував офіційно відмовитися від терміна «Велика вітчизняна війна», пише BBC.
А у 2012 році до Дня слов'янської писемності і культури він висловлювався про єдність слов'ян: «Серйозних аргументів проти єдності слов'янської культури немає. Але є містечкова, хуторянська ідеологія. Вона – побічний продукт історичних процесів і випробувань. Ну захотілося в 1991 році самостійності. Здавалося, що так буде краще. Але між “здавалося” і “виявилося” завжди є різниця».
І додавав: «Суспільство влаштоване так, що завжди є тимчасові завдання, які можна вирішити, навіть пережити окремо, щоб разом зійтися на більш високому рівні. Але є й інша, корінна сторона проблеми, про яку говорив ще Олександр Солженіцин, – Білорусь, Росія, Україна приречені на возз'єднання. І тут важкувато посперечатися. Якщо ми хочемо, щоб дерево росло, то не повинні викорчовувати коріння».