Луценко: У мене немає бажання особистої помсти
«У мене немає жодної ненависті чи бажання особистої помсти. Чесно», – написав у своєму блозі на "Українській правді" ув’язнений екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.
«У мене немає жодної ненависті чи бажання особистої помсти. Чесно. Я стараюся пам’ятати про буддистський постулат, згідно з яким помста руйнує душу нерозумної людини так само, як алмаз розколює скелю, в якій він зародився», - зазначив політичний в’язень Луценко.
«Якщо злочинні дії певних виконавців політрепресій будуть стосуватися тільки мене, я готовий згідно КПК відмовитися від обвинувачення, обмежившись відстороненням від посад. Але практика показує, що «мої» слідчі та прокурори – шістки багаторазового використання. Причому виконання політичного замовлення для них стає індульгенцією на відкритий розбій у справах звичайних громадян. І за це доведеться відповісти. Звичайно, після очищення і реформування ГПУ та судів. Можливо, через суд присяжних для максимальної об’єктивності», – наголосив Юрій Луценко.
«Що стосується організаторів політрепресій, верхівки мафії, чиє правління – суцільна кримінальна справа, тут не може бути політики ні індивідуального прощення, ні індивідуальної помсти. Критерієм між поняттями кримінальної справи і політрепресій має бути особиста користь. Нагадаю, що ні мені, ні Тимошенко Генпрокуратура не інкримінує ні однієї гривні особистого привласнення. Думаю, що нова влада має також прийняти спеціальну процедуру публічних судів, якими ці діячі можуть скористатися. Йдеться про суд з числа максимально авторитетних українських суддів, в тому числі суддів Верховного суду, Євросуду від України, які перебувають зараз на пенсії і не дискредитовані нинішнім кривосуддям», – пропонує ув’язнений політик і додає: «Паралельно я б запропонував за державні кошти запросити спостерігачами європейських суддів відповідної кваліфікації та високого авторитету, які б відслідковували ці процеси і робили б експертні висновки про дотримання прав підсудних та об’єктивність слідства».
«Я особисто хотів би бути подалі від цих процесів, щоб не витрачати ще роки власного життя на цих діячів. Я знаю свій сизифів камінь, свою гору і хочу отримувати щастя від безкінечної роботи розуму і душі, націленої не в минуле, а в майбутнє», – резюмував Юрій Луценко.
Нагадаємо, до Євросуду скерували заяву про реабілітацію Луценка.
Нагадаємо, вчора, 1 березня, під час прес-конференції в Українському домі Президент України Віктор Янукович сказав, якщо екс-керівника МВС Юрія Луценка не випустить Касаційний суд, то він розгляне питання про його помилування.
26 лютого 2013 року депутат від «Батьківщини» Ірина Луценко заявила, що Янукович не відповідає за свої слова перед політиками міжнародного рівня. «У вересні минулого року Янукович пообіцяв президенту Польщі Броніславу Коморовському після парламентських виборів 2012 року звільнити Луценка і не дотримав свого слова», – заявила дружина екс-керівника МВС Юрія Луценка Ірина.
Додамо, що 22 лютого 2013 року під час «Діалогу з країною» президент Віктор Янукович висловив готовність розглянути питання про помилування Юрія Луценка. Окрім цього, 30 січня ЗМІ повідомили, що Віктор Янукович під час зустрічі з президентом Європарламенту Мартіном Шульцем у Давосі натякнув, що готовий помилувати екс-главу Юрія Луценка, якщо той звернеться до нього з таким проханням. Згодом дружина Луценка Ірина заявила, що екс-міністр не буде просити помилування у Президента України Віктора Януковича. Сам ж Луценко заявив, що йому немає за що просити помилування.
Як повідомляв ZAXID.NET, 27 лютого 2012 року Печерський райсуд Києва визнав Ю.Луценка винним у скоєнні низки посадових злочинів і засудив його до чотирьох роківпозбавлення волі. Крім того, 17 серпня Печерський районний суд Києва визнав Ю.Луценка винним у недбальстві під час продовження оперативно-розшукових заходів щодо водія В.Давиденка і засудив до двох років обмеження волі.
Екс-міністра затримали 26 грудня 2010 року, з того часу він перебував у Київському СІЗО. 31 серпня Ю.Луценка етапували до Менської колоніїв Чернігівській області для відбування покарання.