Львів перетворюють в "націоналістичне пугало", – бізнесмен
Керівник однієї з найбільших ІТ-компаній України Eleks Software Олексій Скрипник заявляє, що у нього складається враженні, ніби «над нами проводять якийсь експеримент», у результаті якого «багатоетнічний, багатокультурний Львів» перетворюється перед очима світу у «якесь націоналістичне пугало».
Про це він зазначив під час засідання Галицького дискусійного клубу «Митуса» 9 квітня у Львові.
«Особисто знаю бізнесменів з Арабських еміратів, які боялись сюди приходити. Питають, чи справді все так погано у нас», – розповів Олексій Скрипник.
Він зауважив: «В мене складається враження, що цей експеримент полягає в тому, що з нас роблять пугало – «не їдь сюди, бо там є націоналісти», «вони затяті ідіоти». Натомість, з його слів, інвестиції люблять тишу.
«Нам треба працювати з тим, щоб змінити цей образ», – сказав бізнесмен.
Також його турбує, що «дуже багато серйозного бізнесу з Галичини пішло» – «Кока Кола», «втрачений «Світоч», пиво тощо.
«Це страшно, бо ми перетворюємося з центру розвитку в депресивний регіон. Це найбільш важлива загроза з точки зору розвитку Львова. В нас дуже багато бідних і розумних людей, які не мають де прикласти свій інтелект», – сказав Олексій Скрипник.
Своєю чергою голова Комітету підприємців Львівщини (КПЛ) Ярослав Рущишин наголосив, що на сьогодні галицький бізнес справді має багато обмежень.
Рущишин розповів про одну зі своїх останніх зустрічей у Бродах на Львівщині, під а якої йому похвалилися, що одну з вулиць колись у євреїв викупили українці.
«Ми повинні перестати цим хвалитись, а говорити про те, що в нас добре живеться і працюється і українцям, і євреям, і вірменам…», – наголосив Ярослав Рущишин.
Як інформував ZAXID.NEТ, 9 квітня під час засідання Галицького дискусійного клубу « Митуса» Ярослав Рущишин зазначив, що бізнес за роки незалежності в Україні розділився на нормальний і цинічний. І проблемою Галичини він назвав те, що тут «цей цинічний бізнес вважають таки бізнесом, а не криміналом».
Водночас Олексій Скрипник вважає, що «в Галичині щезли фактично олігархи», і це, очевидно, свідчить, що галичани не здатні до великого бізнесу.