Львів підтримує сумлінних підприємців, але порядок із МАФами треба наводити
Блог заступника міського голови Львова Любомира Зубача
Інші блоги автора
- Без вивісок і зі штрафами! 4 груд, 17:45
- Як забудовники Львова підклали свиню своїм же колегам 28 жовт, 18:15
- Скільки поверхів збудувати поруч із церквою чи історичною віллою? 14 жовт, 14:54
Львів підтримував і буде підтримувати сумлінних підприємців, але порядок із МАФами у місті наводити потрібно, бо цього вимагає громада.
Щоб не бути голослівним, відразу додаю фото тих кіосків, які потрапили у список на демонтаж. Це лише кілька споруд, які донедавна «прикрашали» львівські вулиці. Як вам, норм?
А тепер про спекуляції та маніпуляції навколо цього питання і трохи правдивих фактів.
Ще у грудні 2019-го на сесії ЛМР депутати проголосували за ухвалу, яка й дала старт наведенню ладу з тимчасовими спорудами. Тоді ж було вирішено: 1350 МАФів залишаємо, а 200 демонтуємо. Зауважте, не навпаки!
На знесення йшли ті, на які були скарги мешканців, бо там продавали алкоголь, і ті, які роками не сплачували податків, прихопили собі більше міської території, ніж зазначили в документах. А це наші спільні з вами тротуари, газони і вуличний простір. Ну і, звичайно, втрати до міського бюджету.
Десь приблизно в той час було створено і робочу групу – до неї увійшли депутати, представники міської ради і самі підприємці. Ніхто ж не ідеальний і раптом у список на знесення потрапили справді сумлінні підприємці. Комісія засідала не один раз. І дійсно 20 МАФів пішли на повернення. Переважно це були соціальні підприємці, як-от ремонт взуття, чи власники-інваліди.
Тобто ще раз: 1350 + 20 кіосків ми залишили на вулицях Львова і 180 – відправили на демонтаж. Роботу комісії вважаю завершеною.
Переглядати безупинно список на знесення нема сенсу, бо не поверне міська рада всі МАФи, скеровані на демонтаж. Як би, може, того комусь дуже хотілося.
Отож, своє «домашнє завдання» робоча група виконала. За кілька місяців уже 2020-го було знесено понад 30 павільйонів. А далі почалася ковідна пандемія. І місто вирішило на певний час призупинити демонтаж. І поки місто вирішило взяти паузу, щоб зрозуміти реалії і прийняти виважене й толерантне з огляду на нові обставини рішення щодо підприємців – самі підприємці побігли у суд. На днях справедливий український суд буде розглядати апеляцію, а звідси і активізація МАФістів.
Позиція міста проста: Львів – європейське місто і наші вулиці мають виглядати пристойно, а підприємці – працювати чесно. Львівська громада проти такої «окраси», як на фото. А тому тимчасових споруд на вулицях міста буде менше. Хочу наголосити: ми пішли еволюційним, а не революційним шляхом, бо шануємо сумлінних підприємців у Львові. А тому не знесли всі кіоски в один рік, будемо зменшувати їхню кількість поступово.
А тепер про маніпуляцію, яка мене обурює найбільше у тій ситуації. Так легко власники МАФів кидаються словами – «Львів не підтримує бізнес під час пандемії». Відверта брехня, яку спростую, просто перераховуючи факти:
- ще на початку карантину у 2020-му у Львові скасували орендну плату для продуктових магазинів і аптек, які користуються комунальними приміщеннями. Тоді ж підприємців було звільнено від сплати туристичного збору, від сплати оренди конструктивних елементів, відтермінували сплату пайової участі
- вже у жовтні Львів затвердив «Програму з просування експорту у Львові».
- зі свіжого – у квітні підприємці зможуть встановити літні майданчики на пільгових умовах.
І ще - саме Львівська міськрада звернулася до Верховної Ради та Кабміну з проханням внести зміни в Податковий кодекс і дозволити місту надати пільги для підприємців, які є платниками єдиного податку ІІ груп.
Мало? Абсолютно ні. А от шкарадних павільйонів ми знесли таки мало. Недопрацьовуємо – будемо виправлятися.