Львів’яни сподіваються, що Ющенко відреагує на смерть невинних людей
Сьогодні, 22 квітня, на площі Ринок у Львові близько 20 активістів проводять мирну акцію протесту за права та свободу Тибету й тибетців. На одному із плакатів написано - "Президенте, відреагуй на смерть невинних людей".
"Ця акція - продовження інших акцій, зокрема "Тибет - країна вільний людей. Свободу тим, хто її прагне". Ми засуджуємо дії комуністичного Китаю стосовно народу у Тибеті. Як і попередні, сьогоднішня акція спрямована поінформувати львів’ян про події в Тибеті. За офіційними даними, там загинуло 180 монахів, але насправді убито понад 1 000 монахів. Також акція спрямована на зменшення протиріч у суспільстві ми боремося за права людини, а поруч дехто (акція ГР "Самозахист" теж відбувається на пл. Ринок - ZAXID.NET) реалізовує свої політичні інтереси", - зазначив у коментарі ZAXID.NET один із активістів акції Роман Черепанин.
За словами ще одного активіста акції Юрія Стуса, у активістів немає мікрофонів, але те, що вони висловлюють, йде від серця. "У нас немає нічого ефектного, окрім гри на барабанах, інших інструментах, зокрема, тибетських. Нас ніхто не фінансує, тому нічого дивного, що нас сьогодні, у цю дощову погоду, не так багато", - заявив Юрко Стус.
1950 - армія Китаю окупували Тибет, який став автономним регіоном КНР.
1954 - Китай руйнує буддійські монастирі, обкладає тибетців податком.
1959 - армія придушує народне повстання, далай-Лама шукає притулку в Індії.
1960-70 - китайська культурна революція руйнує пам’ятки Тибету.
Кінець 1980-их Далай-Лама пропонує мирову, Китай запроваджує військовий стан.
1996- утиски тибетських буддистів, кампанія "Жорсткий удар".
2000 - наплив китайських мігрантів у Тибет.
Із 10 березня 2008 року, тибетці у всьому світі почали проводити мирні маніфестації, щоб виразити своє незадоволення політикою Китаю. За цей час мирні маніфестації відбулися у багатьох країнах.