Львівщина готова до реалізації мільярдного проекту «Краковець-Рівне», - Шемчук
Львівщина планує в поточному році розпочати реалізацію інвестиційного проекту з будівництва концесійної дороги Краковець-Львів-Броди-Рівне вартістю понад EUR1 млрд.
Про такі плани повідомив голова Львівської облдержадміністрації Віктор Шемчук під час круглого столу "Інвестиційний атлас України: дорожня карта для інвесторів" у Києві в четвер.
"У нас є пропозиції від китайських підприємств і банків, є пропозиції від європейських компаній, які вже протягом останніх шести років намагаються реалізувати цей проект, тому я вірю в те, що ми на фінішному етапі, щоб цього року розпочати реалізацію проекту щодо будівництва", - сказав він.
За словами В.Шемчука, на сьогодні реалізація інвестпроекту передбачає будівництво концесійної автодороги Краковець-Львів-Броди-Рівне у два етапи, яке може бути завершено в 2016 році.
"Перший етап можна завершити до 2015 року, другий - у 2016 році, але починати потрібно вже зараз, у червні-липні 2013 року, щоб отримати такий результат", - зазначив він.
Голова облдержадміністрації додав, що реалізація інвестпроекту надасть можливість створити близько 10 тис. робочих місць на період будівництва і подальшої експлуатації автодороги.
За словами В.Шемчука, наразі Львівська ОДА звернулася до уряду з проханням надати їй повноваження для можливості проведення переговорів із укладення контракту під держгарантії про передання потенційному концесіонеру автомобільної дороги Краковець-Львів-Броди-Рівне після завершення будівництва.
Голова Львівської ОДА наголосив, що зазначений інвестпроект є одним із пріоритетних для регіону та України загалом.
"Розвиток інфраструктури для нас надзвичайно важливий, тому що дев'ять із десяти інвесторів, які приходять на Львівщину, коли бачать стан українських доріг, відмовляються вкладати гроші в регіон", - зазначив В.Шемчук.
Серед інших, не менш важливих для Львівської області інвестпроектів, він відзначив: створення логістичного центру та технопарку, а також заводів із переробки твердих побутових відходів.
"Ми готові надавати інвесторам земельні ділянки, для того, щоб вони могли вкладати гроші та працювати на Львівщині", - наголосив В.Шемчук.
За даними Державної служби автомобільних доріг України ("Укравтодор"), реалізація інвестпроекту будівництва автодороги Краковець-Львів-Броди-Рівне на умовах державно-приватного партнерства (концесія) на сьогодні передбачає три черги будівництва.
Перша черга: будівництво автодороги Краковець-Львів завдовжки 84,4 км, вартістю близько 4,3 млрд грн (землевідведення становитиме 570 га, проектна документація схвалена урядом у 2003 році), яка має стати частиною Міжнародного транспортного коридору (МТК) №3 Берлін- Вроцлав-Львів-Київ; друга черга: автодорога Львів-Броди (79 км, вартість - 3,9 млрд грн, землевідведення - 420 га, здійснюється розробка проектної документації) - стане продовженням концесійної автодороги Краковець-Львів у зоні дії МТК №3; третя черга: автодорога Броди-Рівне (95 км, вартість - 4,8 млрд грн, землевідведення - 520 га, попереднє ТЕО розроблене в 2003 році) - збігатиметься з МТК №5.
Як повідомлялося, в грудні 2009 року "Укравтодор" повідомив, що допускає можливість відмови України від концесійної схеми будівництва автодороги в Львівській області, тоді ще Краковець-Львів-Броди.
Як альтернативні варіанти розглядалися скасування концесії шляхом розірвання концесійного договору, а також реалізація проекту за іншою схемою, зокрема і як проекту під державну гарантію.
Спочатку договір на концесію зазначеної автодороги було укладено з консорціумом "Трансмагістраль" (Львів), проте в 2008 році компанія NDI SA (Польща) викупила контрольний пакет акцій ВАТ "Виробничо-наукова компанія "Розточчя СТ" (Львівська обл.), що входить до консорціуму, і заявила про готовність побудувати автодороги Краковець-Львів та Львів-Броди за EUR1 млрд на умовах концесії. Роботи на першій ділянці Краковець-Львів мали розпочатися в березні 2009 року.
Торік тодішній голова Львівської ОДА Микола Кміть у коментарі ZAXID.NET, коментуючи ситуацію з будівництвом концесійної дороги Краковець-Львів, зазначив, що договір із концесіонером – польською компанією NDI SA, необхідно розірвати через недотримання його умов.