Львівська інтелігенція вимагає вибачень від Лариси Скорик

Ірина Пакош, 7 лютого 201418402
Лариса Скорик

Представники львівської інтелігенції написали відкритий лист до архітектора, народного депутата першого скликання (НРУ) Лариси Скорик. Громадські діячі вимагають публічного вибачення за її висловлювання під час круглого столу 27 січня, де Скорик назвала галичан "неосвіченою ордою".

Митці та громадські діячі вважають, що Лариса Скорик дозволила «собі цинічно принижувати і ображати власний народ, ділити його на «правильних» і «неправильних», досягаючи неабияких «відкриттів», зокрема, в антигалицьких судженнях».

У листі вони наголосили, що саме завдяки галичанам вона стала народним депутатом. «Недавній брутальний випад, на адресу рідного народу, змусив нас висловитися не лише задля того, щоб захистити честь краю», - йдеться у листі.

Під зверненням підписалися письменник Роман Іваничук, член Національної спілки письменників України Ніна Бічуя, народний артист України Богдан Козак, директор МIOK НУ «Львівська політехніка» Ірина Ключковська, лауреат Шевченківської премії України Роман Лубківський, лауреат Шевченківської премії України Василь Откович, народний художник України Мирослав Откович, співачка Софія Федина, генеральний директор Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Г. Возницького Лариса Возницька-Разінкова, заслужений працівник культури України Роман Яців.

Повний текст відкритого листа.

Нагадаємо, що 27 січня на круглому столі, організованому першим президентом України Леонідом Кравчуком, Лариса Скорик cказала: «Я навіть не можу сказати напівосвітлена, це практично неосвічена орда плюндрує Україну. Якої свободи їм не вистачало? Може, свободи слова? Це нашестя, яке увійде в історію як нашестя абсолютних варварів».

Довідка:

Лариса Скорик – архітектор, професор Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Навчалася у Львівському політехнічному інституті. У 1961-63 р.р. працювала у Львові. Народний депутат 1990-1994 рр від Народного руху України. Була одружена із композитором Мирославом Скориком.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук