До тих, хто любить потеревенити за кермом, упродовж вересня буде особлива увага з боку інспекторів. Штраф за розмову по телефону не мінімальний – близько півтисячі гривень. Якщо ж при цьому виникла аварійна ситуація, покарання може зрости до 850, а ще можна позбутися прав на півроку, а то й на всі 12 місяців. Дуже часто дозволяють собі теревені і водії переповненого громадського транспорту, констатують ДАІвці.
«Коли водій спілкується по телефону, він відволікається від дороги і не може нормально контролювати рух свого автомобіля. Відповідно, не може вчасно відреагувати на зміну обстановки», – розповів інспектор ДПС Львова Іван Бесага.
Виявити в потоці транспорту балакунів зовсім не складно. Захопившись розмовою, ті не помічають поруч себе в сусідньому ряді навіть машини ДАІ. До безглуздих відмовок на зразок: це був терміновий дзвінок, не було де зупинитись і т.д., дорожні міліціянти вже звикли.
У ДАІ наголошують, що під час базікання по мобільному телефону реакція водія сповільнюється і йому треба втричі більше часу, аби зреагувати на непередбачувану дорожню ситуацію. Як наслідок – гальмівний шлях збільшується приблизно на 25 метрів. Майже всі водії, за невеликим винятком, схильні до ефекту перемикання уваги з керування автомобілем на розмову, констатують психологи.
«Люди, які більше холерики або сангвініки, такі, скажімо, екстраверти, у них краще виходить перемикати увагу, але при цьому вона є, можливо, менш стійка, ніж у флегматиків чи меланхоліків, які є інтровертами», – зазначив психолог Андрій Сидоренко.
Профілактична акція ДАІ проти говірких водіїв триватиме до 30 вересня.