Львівські екоактивісти виготовлятимуть м’які меблі з пінопласту
Вже невдовзі вони запустять соціальне підприємство з переробки пористої пластмаси
Друге життя для пінопласту взялися подарувати у громадській організації «Зелена коробка». Це перша міська сортувальня, яка діє майже два роки на вул. Заводській, 31. Така ідея виникла в активістів після того, як відправляти зібрану сировину на Рівненщину стало нерентабельно.
На перший погляд купи пінопласту виглядають сміттям, якому дорога на полігон. Але у громадській сортувальні іншої думки. Тут пінопласт вирішили використати ще раз.
«Ідея того, що з пінопласту можна щось робити, в нас була вже давно. Завдяки нашим друзям ми змогли отримати пробний станок, на якому випробовували подрібнення і як це працює», – розповів голова громадської організації «Зелена коробка» Ілля Петрик.
Пристрій дрібнить пінопласт на горошинки. Пізніше ним наповнюють мішок для майбутнього пуфа. Потрібно близько ста літрів сировини, щоб зробити м’яке крісло. Воно виходить зручне, а завдяки водовідштовхувальній тканині його можна використовувати і на вулиці.
«Ми плануємо запустити окреме виробництво, яке буде нашим соціальним підприємництвом. Всі кошти з нього будуть спрямовані на роботу наших громадських сортувалень. Ми закупимо обладнання і будемо проводити просвітницьку діяльність», – додав Ілля Петрик.
90 тисяч гривень організація зібрала на спільнокошті. Ще очікують на допомогу від фонду «Відродження». За ці кошти придбають промисловий подрібнювач, швейні машинки, фурнітуру та контейнери. А ще хочуть зібрати 30 тисяч гривень на інший верстат для подрібнення твердого пластику. І закликають львів’ян не викидати такої вторсировини у загальне сміття.
«Відколи оголошено збір пінопласту на сортувальні, ми зібрали близько двох кубів і закликаємо всіх далі нам приносити, аби ми мали сировину для переробки», – каже комунікаторка «Зеленої коробки» Іванка Живачук.
Пожертвувати гроші можна на сайті Велика ідея.