Львівські лікарі провели операцію, на яку не наважились канадські медики

Головні новини Львова 28.03Ірина Папірник, 28 березня 2016, 19:34 10957 11

Канадські лікарі «давали» Марії Коваль лише 2 місяці життя. Тож жінка зібрала речі і поїхала з країни, в якій мешкала кільканадцять років і яка забрала її надію — назад в  Україну, до Львова. І саме тут наші нейрохірурги зробили те, на що не спромоглися медики за кордоном.

У Канаді, де Марія Коваль мешкала багато років, їй встановили страшний діагноз — пухлина мозку.  Лікарі переконували — не операбельна. І сказали — жити їй залишилось ще 2 місяці. А потім ще й халатно провели лікарські маніпуляції.

«Доктор робив мені біопсію 16 листопада і, розумієте - вони пішли не в ту зону, вони полізли в моторну зону і зробили мене калікою», — розповіла пацієнтка Марія Коваль.

Опісля цього в пані Марії відняло весь лівий бік. В Україну вона летіла на візку. Тепер же жінка ходить самотужки. А все завядки роботі львівських нейрохірургів. Вони провели ту операцію, на яку не наважилися заокеанські колеги.

«Це була пухлина головного мозку, операція тривала, в середньому така операція триває в межах 3-4 годин», — розповів завідувач відділення нейрохірургії лікарні швидкої медичної допомоги Андрій Токарський.

У цьому львівському відділенні нейрохірурхії на рік роблять 250 схожих хірургічних втручань. Майже всі хірурги пройшли навчання за кордоном і такі операції для них не новина. Чому так вчинили канадські спеціалісти — коментують неохоче. Кажуть, найімовірніше це пов’язано з грошима.

«У Львові ми це оперуємо — це не є щось надзвичайне! Може, якщо вони взяли біопсію і знають, що це злоякісна пухлина, їм економічно невигідно лікувати хворих», — додав лікар-нейрохірург Остап.

У пані Марії була страхівка, тож витрати за операцію мала б сплатити Канада, але лікарі кленової країни вирішили їй підписати вирок. На батьківщині жінка вже починає ходити, операція пройшла успішно. А після хіміотерапії цій сильній жінці у її 70 років обіцяють ще 20 років нормального життя.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук