Львівські лялькарі запрошують подивитися на чугайстра та лісову царицю
13 авторів влаштували виставку «Легенди марципанового лісу»
Виставка «Легенди марципанового лісу» дозволять глядачу хоч на трішки відволіктися від реальності. Львівські лялькарі запрошують всіх на виставку до Майстерні марципанів, що на вулиці Вірменській, 25.
Чугайстер, лісова цариця, повелителька вогню, принц-олень ‒ на виставці представлені роботи 13 львівських майстрів. Чи то тодішня криза і плавний перехід до хенд-мейду, чи старт місцевого лялькового фестивалю «Ляльковий світ», але автори, здебільшого, взялися за творіння у 2009-му.
Автори привідкрили завісу народження ляльки: все починається з ескізу.
«От зараз, власне, роблю бабусю. Бабуся з таким невагомим біленьким волоссячком, як кульбабки. І такого самого вона має котика ‒ біленького, пухнастого, схожого на кульбабку. Робоча назва «Бабина Кульбабка». Робота має бути тепла, про обійми. Про бабусиного компаньйона. Бабця зможе обіймати котика. Ручки її роблю рухомими. І можна буде міняти позу бабусі, як вона собі захоче», ‒ розповіла лялькарка Олена Цілуйко.
Олена Цілуйко працює в техніці пап'є-маше. Лялька постає з подріблених волокон паперу, вимішаних зі спеціальними сумішами. Цю техніку майстри поміж собою називають «застигайкою», бо бабуся сама висихає, її лише підшліфують.
Далі ляльку підфарбовують, як Катерина Кирилова свою ляльку-дівчинку.
«Починається все з основи покриття тіла ляльки, яке ми тонуємо сухою пастелькою. Малюємо губки, трішки ніздрики промальовуємо. Даємо рум’янцю на щічки. Конкретно ця робота має ліплене волоссячко. Тож я його покриваю темно-темно коричневим кольором. Потім ще зверху затоную бронзою і золотом», пояснила лялькарка Катерина Кирилова.
Катерина Кирилова працює з паперклеєм ‒ це спеціальна глина, що схожа на пап'є-маше.
А от лялькарка Оксана Весна любить «запікайку»: її ляльки мусять півгодини запікатися в духовці. От вона розповіла про останні штрихи народження ляльки ‒ підбирання одягу:
«От, до прикладу, в мене лялька Гуччібой ‒ це любитель «Гуччі». Але вдягається він зараз скромніше. Він виявився дуже чемним. Все, що йому запропоноване було, все підійшло. Бувають лялечки досить вередливі. Він має джинсики, тоненькі, стрейчеві, що гарно сідають на лялькову фігуру. Якщо треба темніші, то є джинси з відворотами. А як буде вітер і закінчиться спека, то Гуччібой буде в шапочці», ‒ пояснює лялькарка Оксана Весна.
Лялька народжується зазвичай за місяць. Стільки ж триватиме ця виставка. І її героїв можна буде придбати.