Львівські реабілітологи нарікають не на брак знань, а на зарплату
Американські та канадські реабілітологи діляться досвідом із українськими колегами. Вони з’їхалися до Львівського військового шпиталю на міжнародну конференцію реабілітологів.
«В Україні фактично немає такої ділянки як реабілітаційна медицина. Тому, поспілкувавшись з українськими колегами, ми зрозуміли, що їх дуже цікавить закордонний досвід. До Львова приїхав Президент реабілітаційного центру з Чикаго, який прочитає кілька лекцій. Також є урологи, фізіотерапевти, неврологи з Америки, Канади», – пояснила одна із організаторів заходу, медик із Чикаго Роксолана Тим’як-Лунчина.
Як зазначають українські фахівці, проблема вітчизняної реабілітології не стільки у нестачі знань та досвіду, як принизливі умови роботи.
«Устаткування, я би сказав, у нас дуже непогане. Підхід до процесу реабілітації на такому найгострішому етапі є правильний. Ми постійно замовляємо тренінги, іноземних викладачів. Ми знаємо, що робимо. Але матеріальне оцінювання нашої праці відсутнє, можна так сказати, – обурився завідувач відділення відновного лікування Львівського військового шпиталю Ростислав Данилков. – Люди перший рік пропрацювали на ентузіазмі, дуже часто навіть на волонтерстві, але коли зарплата реабілітолога 1600 гривень, практично нереально утримати фахівців. А в нас багато людей працювали на півставки, тобто отримували взагалі 800 гривень в місяць. Це в нас така зарплата фізичного реаблітолога – людини, яка не має медичної освіти, але фактично відіграє найголовнішу роль у поверненні поранених до повноцінного життя».