Львівські школярі можуть розраховуватися за обіди електронними кишеньковими
У шкільну їдальню – з платіжною карткою: львівські школярі відтепер можуть розраховуватися за обіди не лише готівкою, але й через термінал. Наразі це як експеримент працює в одній із шкіл. Та до нововведення вже приглядаються й інші.
Сім навчальних закладів міста запровадили так зване табелювання банківськими картками. Дитина реєструється через термінал і батькам приходить смс, що вона уже в школі.
Вікторія щойно у другому класі, а вже має власну платіжну картку. З нею щодня ходить обідати у шкільну їдальню. Таких, як вона – з електронними кишеньковими – у 32-й школі вже 200 учнів.
«Особисто мені з карткою зручніше, ніж з готівкою. Не треба рахувати гроші, вони не губляться по кишенях, у портфелі», – зазначила другокласниця Вікторія Парнікова.
Кредитки «ходять» в їдальні на рівних з готівкою. Живі гроші поки що популярніші, але 20-30 школярів щодня розраховуються за обіди електронними кишеньковими.
«Це нам зручно, і дітям дуже зручно. Вони тим тішаться, можна сказати. На диво,навіть коди не плутають. Закриваються, коли вводять, щоб ніхто не бачив. Відчувають себе дорослими», – розповіла керуюча їдальні 32-ї школи Зоряна Торбин.
Ця школа наразі єдина у Львові, де діє картковий розрахунок. Та восени термінали хочуть поставити у 34-й школі. З картками, кажуть, легше слідкувати, чи не проміняла дитина свій обід на цукерки.
«Дитина заплатила за обід, і мамі чи татові зразу приходить смс-повідомлення з конкретною сумою і місцем, де вона потратила ці гроші. Тобто батьки будуть знати, чи вона поїла гаряче в їдальні, чи десь в магазині купила чіпси, цукерки», – розповів директор СЗШ №34 Роман Гринчук.
Щоправда, ідея з електронними кишеньковими подобається не всім батькам.
«Я вважаю, що то не дуже потрібно, дитині в першому чи другому класі буде важко розрахуватися карткою», – вважає бабуся другокласниці пані Софія.
«Я ще два роки тому бачила таке в школах у Києві, тому я «за» і хотіла б зробити своєму сину таку картку», – зазначила мама першокласника пані Олена.
Змушувати виробляти дітям кредитки ніхто не може. Усе добровільно. Батьки можуть навіть встановлювати денний ліміт на витрачання грошей. Сама ж картка безкоштовна. За встановлення терміналів не платять і школи. Їх надає банк. Наразі таку послугу пропонує лише одна фінустанова, тому всі співпрацюють з нею.