Львівський журналіст та боєць АТО Влад Якушев встиг повоювати одразу на два фронти ‒ по-справжньому та інформаційно. Його гострі матеріали тримали у напрузі недобросовісних чиновників та корупціонерів у цивільному житті, та він вирішив, що найголовніший ворог ‒ на сході. Зі свого досвіду Влад написав книгу «Карателі», яка вийде друком восени.
Притаманне Владу гостре почуття справедливості не дало спокійно працювати журналістом, коли країна вирішувала свою долю на Майдані, а згодом і на війні. Довго оббивав пороги військкоматів поки нарешті не взяли. «Казали: хочеш в армію? На вибір ‒ 14-а бригада або 128-а, а я кажу: яка вже на війні? 14-а буде виїжджати. Ну то пишіть в 14», ‒ згадує журналіст Влад Якушев.
Творчий талант та гострий розум вилились у критичні статті із передової. Влад боровся із ворогом в окопі і водночас із безглуздістю системи армії всередині. Доходило до справжніх штабних баталій.
«Моя стаття «Тисяча бойових та агенти Кремля» про 1000 бойових, як вони платять, та десятикратне відшкодування за втрату речей. У Києві в міністерстві прочитали і прозріли», ‒ розповідає журналіст, боєць ЗСУ Влад Якушев.
Війна Влада Якушева тривала 17 місяців. Він таки домігся, аби бійці не платили в десятикратному розмірі за втрачені речі. Завдання воїна та медійника завжди перетинались. «Боряться два стани. З одного боку іде бій і ти бачиш, що ти можеш зробити класний кадр і ось вона журналістська слава, а з другого боку ти розумієш що маєш стріляти, бо якщо ні, то через це може загинути хтось з твоїх», ‒ роздумує журналіст, боєць ЗСУ Влад Якушев.
Він був нетиповий прес-офіцер, намагався бути завжди в епіцентрі бойових дій. Є речі, яких ніколи не стерти із пам'яті. «Був дядя Толя «Лоцман», ми в дружніх стосунках були, він отримав кульове поранення в голову. Коли забирали, він був живий, але за два тижні він помер в лікарні. Такі випадки, коли хтось гине, ‒ це найбільш вражаюче, тому що ти не усвідомлюєш. Тільки що ти був із ним і відразу тої людини нема», ‒ пригадує із сумом боєць.
Усе пережите Влад вирішив передати на папері. Книга «Карателі», яка вийде друком восени, каже автор, про те, як війна змінює людей.
Побратим зі служби Сергій першим побачив рукописи. «Я думаю, книжка буде цікава членам сімей бійців, тому що зазвичай рідні питають як там. А в книжці чітко описаний побут, приколи, робота, втрати», ‒ розповідає побратим Влада Сергій Бондарук.
Уже 2 роки серце Влада зігріває Тетяна. Свого «карателя» характеризує не інакше як «справжній, щирий, просто хороша людина, велика людина» ‒ каже про Влада дружина Таня Штифурко. Журналіст із хоробрим серцем має в задумі і другу книгу. Та вона, каже, уже про пригоди у пошуках скарбів.