Львівську облраду доведеться укомплектовувати після виборів, – експерт
Багато депутатів Львівської обласної ради готові йти до парламенту на цьогорічних виборах. Тому після виборчої кампанії ТВК доведеться доукомплектовувати облраду, – вважає виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська.
Вона зауважила, що багато самовисуванців подаватимуть документи в останні дні реєстрації у ЦВК, наприклад, зауважила Дащаківська, це може бути Василь Куйбіда чи чинний мер Львова Андрій Садовий, або людина з близького його оточення.
«Інтриги викликають на інших округах представники, які виграли вибори від «Свободи». Очевидно, що партія «Свобода» дотримується чотирьох округів у області, але їхні депутати, які виграли до облради в мажоритарці, вважають, що мають право боротися в окрузі до ВРУ, навіть жертвуючи власною партійністю», – сказала Оксана Дащаківська.
Вона зазначила, що для багатьох сильних кандидатів у народні депутати стало дилемою – йти чи не йти в одномандатний округ, мовляв, вони очікували прохідного місця у партійних списках. «На жаль, тенденція на цих виборах така, що на округи йдуть не найсильніші кандидати… Йдуть кандидати, які розраховують брати участь у виборах, виходячи з бренду політичних сил. Це небезпека цієї кампанії», – сказала експерт.
Загалом, з її слів, кандидати від влади і опозиції є слабкими в технічному та організаційному аспектах.
Політолог Юрій Шведа наголосив, що мотивація участі у виборах у всіх кандидатів різна. Мовляв, є навіть такі, які просто хочуть заробити на певному етапі кампанії.
«Досвід показує, що часом це дуже вигідний бізнес», – додав експерт.
Олександр Неберикут, член координаційної ради Громадянської мережі «ОПОРА» водночас додав, що на Львівщині немає «сильних кандидатів формально від влади».
«Самовисування – це обман виборців, адже після потрапляння в парламент така людина все одно примкне до тої чи іншої сили… Фактор технічного кандидата добре працює на окрузі, де немає добре вираженого лідера», – сказав Неберикут і додав, що на Львівщині таких округів більшість.
Як інформував ZAXID.NET, кандидати у народні депутати порушують законодавчі вимоги щодо агітації. Як кажуть експерти, виборче законодавство передбачає, що агітація має проводитись виключно за кошти зареєстрованих виборчих фондів, але дехто знайшов прогалини в законодавстві і веде агітацію, не називаючи назв партій, кандидатів, хоч вони є на білбордах.
Нагадаємо, 30 липня в Україні стартувала парламентська передвиборча кампанія.