Львів'янам пропонують потрапити в уже неіснуючий Музей НТШ

Головні новини за 12 грудняМарічка Крижанівська, 12 грудня 2014, 20:57 650 0

У Національному музеї імені Андрея Шептицького відкрили виставку творів з фондів Музею НТШ, який діяв у Львові на початку ХХ ст.

«Від кінця ХІХ ст. Наукове товариство імені Шевченка почало збирати колекцію мистецьких творів і 1920 року відкрило один з перших музеїв Львова. Втім, з початком Другої світової війни радянська влада розформувала Музей НТШ, а його збірку поділила між різними музеями. Так частина колекції потрапила в наш Національний музей імені Андрея Шептицького», – розповіла куратор виставки Олеся Семчишин-Гузнер.

Частина мистецької колекції НТШ згодом потрапила у так званий «спецфонд», іншими словами, до переліку творів для знищення. Їх спалили 1952 року.

Те, що вдалося врятувати, демонструють у виставкових залах Нацмузею. Колекція дуже різна, починаючи від найдавніших українських ікон XV ст. Окрема частина – це живопис, рисунки і графіка. Серед них оригінал автопортрету Тараса Шевченка, відомі полотна Івана Труша, Олекси Новаківського, ілюстрації до казок Олени Кульчицької, а також галерея портретів видатних діячів НТШ.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук