У Національному музеї імені Андрея Шептицького відкрили виставку творів з фондів Музею НТШ, який діяв у Львові на початку ХХ ст.
«Від кінця ХІХ ст. Наукове товариство імені Шевченка почало збирати колекцію мистецьких творів і 1920 року відкрило один з перших музеїв Львова. Втім, з початком Другої світової війни радянська влада розформувала Музей НТШ, а його збірку поділила між різними музеями. Так частина колекції потрапила в наш Національний музей імені Андрея Шептицького», – розповіла куратор виставки Олеся Семчишин-Гузнер.
Частина мистецької колекції НТШ згодом потрапила у так званий «спецфонд», іншими словами, до переліку творів для знищення. Їх спалили 1952 року.
Те, що вдалося врятувати, демонструють у виставкових залах Нацмузею. Колекція дуже різна, починаючи від найдавніших українських ікон XV ст. Окрема частина – це живопис, рисунки і графіка. Серед них оригінал автопортрету Тараса Шевченка, відомі полотна Івана Труша, Олекси Новаківського, ілюстрації до казок Олени Кульчицької, а також галерея портретів видатних діячів НТШ.