Львів’яни зможуть на конкурсі обрати пам’ятки для реставрації
Мешканці Львова матимуть можливість долучитися до голосування за архітектурні форми, які можуть бути відновлені в рамках грантової допомоги від США. Зробити це вони зможуть у соцмережі Facebook або ж під час Майстерні міста, яка відбудеться у червні цього року.
Як повідомили у прес-службі Львівської міської ради, проект впроваджується Інститутом міста.
Після тривалого обговорення серед 30-ти претендентів на реставрацію було обрано 6 об’єктів, які візьмуть участь у голосуванні серед громадськості. Визначати справді важливі архітектурні форми, які потребують реставрації, допомагали начальник управління охорони історичного середовища Львівської міськради Лілія Онищенко-Швець та керівник проекту GIZ у Львові Іріс Гляйхманн.
"Я була здивована тим, наскільки активно мешканці Львова, що цікавляться його архітектурою, відгукнулися на наше прохання запропонувати до переліку об'єкти, що потребують негайної реставрації, адже ми можемо їх втратити. Перелік об'єктів, що запропонували мешканці, цікавий тим, що більшість з них перебуває поза звичними "туристичними шляхами", але їхня історична та культурна цінність є не меншою, ніж пам'яток зони охорони ЮНЕСКО", – розповіла менеджер проекту Олександра Сладкова.
Зокрема львів’яни зможуть обрати серед таких претендентів:
- Скульптурна група алегорія "Правосуддя" на Палаці Справедливості;
- Будинок Юзефа Сосновського (1900-1908) за власним проектом на вул. Чупринки, 50-52;
- Вітраж на сходовій клітці будинку (1910-1911; арх. Баденський) на вул. Герцена, 6;
- Джерело з кам’яними левами на вул. Коперніка;
- 6 скульптур будинку Ландау (1909, арх. В.Подгородецький), вул. П. Дорошенка, 19;
- Скульптурна група "Ощадність" ("Львівська статуя Свободи") на пр. Свободи, 15 (1891).
Проголосувати можна буде протягом усієї Майстерні міста.
За задумом організаторів конкурсу, пам’ятка, що переможе у народному голосуванні, візьме участь у конкурсі на отримання гранту від Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини. Про результати відбору стане відомо наступного року.
Посольський фонд США охорони культурної спадщини (AFCP) підтримує збереження пам'яток культури та традиційних мистецьких форм. З 2001 року фонд надав фінансову підтримку більш як 750 проектам збереження культурних об’єктів у понад 120 країнах.