МАУ розслідує масову загибель цуценят на борту свого літака
Компанія заявила про тимчасове призупинення перевезення тварин
Авіакомпанія «Міжнародні Авіалінії України» проводить службове розслідування щодо загибелі 38 цуценят під час авіаперельоту літаком компанії до Канади. Про це повідомила прес-служба МАУ.
Зазначається, що на час розслідування відсторонено керівника Дирекції з вантажних перевезень та логістики, а також за власним рішенням авіакомпанії накладено ембарго на перевезення тварин літаками Boeing-767, починаючи з 19 червня 2020 року.
Проте представники авіакомпанії наполягають на тому, що робити висновки стосовно причин загибелі тварин варто після отримання офіційних документів зі сторони Канади.
Що стосується перевезення тварин безпосередньо рейсом Київ-Торонто, то авіакомпанія наголосила, що усі тварини мали «комерційне призначення», а лише одна летіла із пасажиром.
Загальна кількість тварин на рейсі склала 559 собак та 89 котів, які були сформовані у 337 клітках. Перевезення великої кількості тварин стало можливим, оскільки даний рейс був евакуаційним. Розміщення тварин у клітках більше ніж одна дозволяється, якщо тварини можуть вільно рухатися та переміщатися. На рейсі перевозилися собаки середнього віку 4 місяці (найпопулярніший вік для комерційних тварин, оскільки експорт тварин до більшості країн дозволяється після щеплення від сказу, яке робиться у зазначеному віці).
За словами представників МАУ, вантажний салон літака, у якому перевозилися тварини, повністю вентелюються та є температурно регульованими, тому будь-які заяви стосовно відсутності повітря виключаються авіакомпанією.
Нагадаємо, що МАУ 13 червня здійснили рейс із Києва до Торонто. На борту вантажного літака були понад 500 цуценят, 38 із них загинули. За інформацією канадських журналістів, деяких тварин розміщували по двоє в одну клітку – у тварин не було можливості вільно рухатися. Крім того, клітки стояли у нижньому відсіку літаку, де погано циркулює повітря.
Спершу МАУ заявили, що у них немає інформації про загибель тварин. Пізніше, 19 червня, на міжнародній сторінці авіакомпанії з'явилося повідомлення з визнанням загибелі тварин.
В результаті, поліція Київської області під процесуальним керівництвом прокуратури міста Бориспіль, відкрила кримінальне провадження за ст. 299 (Жорстоке поводження з тваринами) Кримінального кодексу України.