До теми
Цьогоріч в Україні близько півтора мільйона громадян вперше здійснять волевиявлення на виборах президента. Це люди, яким 18 років або трохи більше, та все одно, це будуть їхні перші вибори у житті.
Ми спиталися, чи готові студенти обрати наступного Президента України. За соціологічними опитуваннями, в Україні нині 42% молоді віком до 30 років готова зробити свій вибір.
«Я вважаю, що більшість залежить від молоді зараз. Бо ж хто голосує зараз? Це люди переважно старшого віку. Звісно, вони мають право голосу, це не обговорюється, але їхня ідеологія, можливо, вже дещо застаріла», – розповідає 18-річна студентка Франкового вишу Ірина.
Львівські студенти до свого першого вибору підходять відповідально. Вже навіть склали портрет наступного Президента України.
«Ну, у нього повинні бути певні знання з геополітики. В нього повинна бути економічна освіта. В нього повинне бути певне знання з юриспруденції. Ну і, звісно, я вважаю, що він повинен бути харизматичним і гарним лідером, щоб вести за собою», – додає першокурсник Денис.
«Ідеальний кандидат має бути в першу чергу чесним. Також ця людина має бути відповідальною, має показувати відвертість у своїй позиції», – додає однокурсник Дениса Ярослав.
У Франковому виші студентів закликають до виборів поставитися відповідально.
«Ці вибори певним чином унікальні. Бо це вибори вперше в історії України, які ведуться в умовах неоголошеної війни. І тому це спільна робота викладачів і студентів дуже важлива для розуміння відповідальності за свій вибір. І за свій голос», – пояснює викладачка факультету журналістики ЛНУ ім. І. Франка Соломія Онуфрів.
Втім, не всі голосуватимуть 31 березня. Дехто зі студентів своє перше волевиявлення відкладає на п'ять років.
«Сам я на вибори не піду. Тому що я не бачу достойної людини, яка зараз може бути в бюлетенях. Старе покоління просто придушує, щоби не втрачати свої здобутки», – каже 18-річний Ігор.
Втім, студентка філософського факультету Мар'яна каже: «Чесно кажучи, в мене спочатку була думка взагалі не йти. Але це якось виглядає дуже по-дурному. Мій вибір впаде не на тих головних кандидатів, між якими йде така сильна боротьба. Менше реклами, менше того, що от «Я обіцяю!!!». Бо мені здається, ті обіцянки трохи є пустими».
За результатами соціологічної групи «Рейтинг», 8% молоді віком від 18 до 29 років участі у цих виборах Президента не братимуть. А от 39% все ще вагаються.