Медичний центр “Істина”: життя без болю
Медичний центр “Істина” вже встиг набути неабиякої популярності серед львів'ян. Адже взявши своїм кредо вислів “Хто істинно діагностує, істинно лікує”, тут не шкодують часу, зусиль, професійних вмінь і навичок, щоб встановити справжню причину хвороби. Адже це – запорука ефективності подальшого лікування.
Тут на високому рівні розвинутий напрямок, який на заході відомий як фізична терапія, а у нас – як фізична реабілітація. Очолює його кандидат наук, голова Української Асоціації фізичної терапії Степан Кобелєв. “Якщо нейрохірурги, травматологи, невропатологи та інші вузькопрофільні лікарі борються за життя, то реабілітологи – за якість життя”, – любить повторювати Степан Кобелєв.
А й справді, кому з нас хоч раз в житті не дошкуляли нестерпний головний біль, біль у спині чи попереку? А малорухливий спосіб життя, неадекватне побутове фізичне навантаження призводить тільки до суттєвого “молодшання” цих проблем. Звісно, до певного часу ми, як правило, намагаємось втамувати біль знеболювальними препаратами, відкладаючи похід до лікаря “до кращих часів”, дозволяючи хворобі тим часом прогресувати. А можна звернутись до фахівців, щоб таки вирішити проблему.
“З чого починаєте роботу з потенційним пацієнтом?” – цікавлюся у пана Степана. “За допомогою фізикальних тестів намагаюсь визначити причину та походження болю (м’язовий, невралгічний, суглобовий тощо). Якщо за результатами я зрозумію, що це “мій пацієнт”, – продовжує пан Степан, – то далі маю провести складну аналітичну роботу, щоб підібрати програму, спрямовану на відновлення функцій і покращення стану саме цього конкретного пацієнта. Адже володіючи широким спектром методик ( масаж, мануальна терапія, система фізичних вправ, більшість з яких я удосконалив особисто), маю чітко окреслити засоби, якими сподіваюсь зарадити проблемам саме цього конкретного пацієнта. Хоча, як правило, фізичні вправи я розглядаю як основний інструмент відновлення рухових функцій. Але навіть їх призначенню передує складна аналітична робота. Адже якщо йдеться про дозування будь-якого медичного препарату, ми добре розуміємо, що це – серйозне завдання для фахівця. Та чомусь думаємо, що фізичні вправи можна робити на свій розсуд. І по великому рахунку, не має значення – повторимо ми їх десять чи двадцять разів. Насправді це серйозна помилка. Адже фізичні вправи можуть зашкодити, якщо їх призначити неграмотно, не у відповідності із загальним анамнезом. Так, дуже важливо, які (активні чи пасивні) вправи будуть доречними в конкретному випадку. Якщо активні, то важливо чітко вказати амплітуду руху, кількість повторів. Важливо визначитись, чи потрібне зовнішнє обтяження тощо. Правильно підібравши комплекс вправ і навчивши пацієнта, як жити після відновлення функцій, щоб уникнути рецидиву, ми в більшості випадків даємо собі раду з головними болями, викликаними нестабільністю шийного відділення хребта, певними видами гриж міжхребцевих дисків, остеохондрозом, різноманітними проблемами, викликаними нерівною поставою. Як правило, в не надто запущених випадках вдається добитись повного відновлення».
Степан Скобелєв також розповів: «Якщо ж ідеться про пацієнтів, які прийшли до нас після складних операцій, травм, інсультів, з паралічем окремих частин тіла, то тут часто доводиться говорити вже не про відновлення, а про збереження функцій. Тут вже моїм завданням є навчити людей послугуватись своїм тілом самостійно, не відчуваючи при цьому психологічного чи емоційного дискомфорту».
«Допоміжним у моїй роботі є сучасний австралійський апарат Hiper Vibe, який на сьогоднішній день є єдиним в Україні. Робоча платформа апарату коливається з частотами 6-28 Гц та амплітудою 11 мм., дозволяючи розробляти, тренувати м'язи, балансувати навантаження на ті чи інші групи м'язів. А також – покращувати кровообіг, здійснювати лімфодренаж організму (це дуже важливо для людей з надлишковою вагою). Для літніх людей заняття на цьому апараті є ефективним для запобігання виникнення остеопорозу за рахунок забезпечення дозованих вертикальних навантажень на кістки. Але, знову ж таки, вибір типу навантаження, його величини і часу занять на апараті – це завдання досвідченого фахівця з фізичної терапії з врахуванням діагнозу, можливих протипоказів і особливостей організму кожного конкретного пацієнта», – наголосив С,Кобелєв.
«І ще один загальний момент, на якому особливо хотілось би наголосити, – додав на завершення розмови реабілітолог, – біль – це спосіб, у який організм сигналізує нам про проблему. Не варто відмахуватись від нього чи бездумно тамувати больові відчуття знеболювальними пігулками. Адекватною відповіддю на тривалий біль є звернення до фахівця з метою вияснити його причину».
«Якщо це звернення буде вчасним і проблема ще не задавнена, існує велика імовірність того, що її вдасться усунути фахівцю з фізичної терапії та іншим лікарям невдовзі не доведеться боротись за ваше життя”, – резюмував лікар.
Попередній запис за телефоном – 032 295 55 95
Лілія Габрієль