Мерія зобов’язала підприємців прибирати Львів власним коштом
У Львові комісія з питань техногенно-екологічної безпеки на позаплановому засіданні прийняла рішення зобов’язати шляхово-ремонтні підприємства районів міста, ЛПК та приватні підприємства в окремих районах за рахунок власних коштів, тимчасово до виділення бюджетних призначень, здійснювати санітарне прибирання (ручне та механізоване) доріг, тротуарів, скверів та газонів у своїх районах.
Таке рішення було прийнято 30 серпня під час позачергового засідання комісії.
Нагадаємо, сьогодні на пленарному засіданні сесії міської ради міський голова Львова Андрій Садовий пропонував включити у порядок денний додаткове питання про внесення змін до бюджету міста, зокрема у частині виділення коштів на прибирання міста. Однак, депутати не проголосували за включення цього питання у порядок денний.
«Депутатський корпус відмовляється розглядати це питання або не голосуючи, або не вносячи це питання до порядку денного. Це призвело до того, що бюджетні асигнування на 2012 рік по статті «санітарна очистка» на сьогодні є практично у всіх районах вичерпані. Такі речі змушують вдаватися нас до неадекватних дій для того, щоб прийняти рішення, які би забезпечували дотримання санітарного стану та убезпечення техногенно-екологічної ситуації для безпеки життєдіяльності нашого міста», - зазначив перший заступник міського голови Львова Олег Синютка.
«Температура зараз сприяє поширенню інфекційних хвороб. У вересні ми завжди маємо зростання кількості людей в місті – йдуть на навчання школярі, студенти. Це також загострює ситуацію», - зазначила в.о. головного державного санітарного лікаря міста Львова Зоряна Стоцька.
Також комісія вважає, що ситуація, яка склалася у зв’язку з відсутністю фінансування на санітарне прибирання доріг, тротуарів, скверів та газонів, може призвести до ускладнення епідеміологічного благополуччя населення міста.
Під час засідання комісії також зазначено, що усі служби міста повинні бути готовими працювати в режимі можливого виникнення надзвичайних ситуацій.
«У нас нема асигнувань, а відповідно нема юридичних підстав на виведення біля тисячі людей на вулиці для прибирання міста. Кошти, які були виділені, а це – 31,5 млн грн, - вистачило до серпня і ще 20 млн грн бракує, щоб можна було забезпечити санітарне прибирання міста. У такій ситуації ми повинні зобов’язати наші ШРП, комунальні підприємства, які здійснюють прибирання на вулицях міста Львова, виконувати ці роботи за власні кошти.
«Зараз літо… при високих температурах і такій кількості людей за 2-3 дні ми можемо мати не лише непривабливий вигляд міста, але й можливі спалахи інфекційних хвороб, що може призвести до техногенно-екологічного лиха», - зазначив в.о. директора департаменту житлового господарства та інфраструктури Володимир Олійник.
Як уточнила голова Галицької районної адміністрації Ірина Маруняк, у центральному районі міста асигнування закінчились ще 10 серпня. «Приватні підприємства відмовляються працювати, бо оплати нема. ЛКП змушені прибирати, бо місто має бути чистим», - додала Ірина Маруняк.
У Личаківському районі потреба фінансування на прибирання до кінця року складає 3,9 млн грн.
«Потреба у коштах складає 2,9 млн грн. У нас ще 15 серпня закінчились асигнування, люди прибирають, надіючись на те, що кошти виділять. Це може призвести до надзвичайних ситуацій, ми будемо максимально мобілізовувати людей, але ситуація є складною, бо зросли ціни на бензин, збільшився рівень зарплати, видатків у підприємств багато. Працювати ми зможемо ще якийсь час», - зазначили у Шевченківській районній адміністрації.
У Франківському районі потреба коштів на механізоване прибирання складає 1,1 млн грн, на ручне – 2,3 млн грн. У Залізничному районі асигнування закінчились ще 11 серпня. У Сихівському районі потреба складає 2,77 млн грн.
За результатами засідання комісії готується відповідний проект рішення виконавчого комітету міської ради.