До теми
Мешканці Рудного, щоб доїхати на Сихів, змушені не одну годину чекати маршрутку або добиратись з пересадками. 287-й автобус, який сполучає цей район із спальним масивом їздить не регулярно і є міжміським. Відтак мешканці хочуть, аби його обслуговувало місто.
Щоб сісти у 287-ий автобус, треба бути щасливцем, розповідають у Рудному.
«Взагалі рідко бачу. Ну потрібно чекати до години часу – це як мінімум», — обурився пасажир Максим.
Водій 287-го автобуса розповідає, що на маршруті їх лише три, тому й так рідко їздять.
«Тут багато власників ставлять машини і забирають, бо не рентабельний маршрут. Дуже багато пільговиків, зараз їздять навіть пільговики, пенсіонери, наприклад. Це все не рентабельно, тому і стільки машин», – пояснив водій Василь Макар.
Всього тут їздить 18 машин 28-го маршруту, який підпорядкований місту. Трохи більше транспорту на приміському 184-А. Мешканці побоюються, що останній до них не доїжджатиме, а кінцеву зупинку матимуть на кільцевій, де невдовзі мають почати будівництво нової автостанції.
Та водії переконують, що це не так. «То будуть ті, що Городок, і всі решта автобусів їхати туди», – запевняє водій автобуса 184А Ігор.
У селищі із населенням майже сім тисяч хочуть, аби сполучення із Сиховом було кращим. Відтак просять місто взяти цей маршрут до себе.
«Діючий 287-й ми просили, щоб його повернули в підпорядкування міста і відновили повноцінний маршрут. Ми є такі самі львів’яни, як і інші частини Львова, і нам потрібно повноцінний маршрут. Їде міський в нас 28-й маршрут – там є 18 машин, так само потрібно, щоб було на сихівському маршруті», – зазначив ініціатор збору підписів Володимир Гуцул.
У міському управлінні транспорту про прохання вже чули і готові піти назустріч. Розглядають два варіанти.
«У нас є 14-й маршрут, який ходить до «Метро» і він іде на Сихів до Санта-Барбари, якраз по вулиці Хуторівка там, де знаходиться «Шувар». Продовжити 14-й маршрут до Рудна. І другий варіант ми запропонували відкрити абсолютно новий маршрут 57-й міський», – розповів начальник міського управління транспорту Віктор Щир.
Ці пропозиції спершу має розглянути обласне керівництво, якому й підпорядкований перевізник «Гал-Транс».
«Ми не робимо якихось кардинальних змін в даному маршруті. Він залишається так, як він працює до завершення його терміну. Впродовж цього часу ми зараз вивчаємо проблематику, як ми далі будемо курсувати, можливо, ми просто змінимо самі напрямки цього маршруту, будемо вивчати проблему пасажиропотоку», – додала заступник голови Львівської облдержадміністрації Ірина Гримак.
Дія договору із перевізником закінчується за п’ять місяців. Згідно з ним маршрут мають обслуговувати шість машин. Чи справді це так – перевірить Укртрансінспекція.