Міндоходів радить підприємцям замовляти електронні перевірки
З 1 січня 2014 року платники податків, які застосовують спрощену систему оподаткування, за власним бажанням можуть замовити в органі Міністерства доходів проведення електронної перевірки.
Про це повідомляє прес-служба Головного управління Міндоходів у Львівській області.
Щоб замовити електронну перевірку, підприємець повинен подати заяву до територіального органу Міндоходів, в якому він перебуває на обліку. Заява подається за 10 календарних днів до початку проведення перевірки.
Електронна перевірка може бути проведена за визначені в заяві податкові періоди, за які не проводились документальні планові або позапланові перевірки, але не менше одного звітного періоду.
Для проведення податкової перевірки підприємець разом із заявою повинен подати в електронній формі документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів, з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб та у встановленому форматі.
З 1 січня 2015 року електронна перевірка буде доступна для всіх представників малого та середнього бізнесу, що працюють на загальній системі оподаткування, а з 1 січня 2016 року – для всіх категорій платників податків.
У Міндоходів наголошують на таких перевагах нової послуги: дистанційне обслуговування платників податків; мінімізація впливу людського фактора; підвищення якості проведення перевірки; зменшення терміну проведення перевірки; впевненість у правильності та повноті оподаткування здійснених фінансово-господарських операцій; зниження адміністративного навантаження на платника.
Відповідні норми щодо впровадження електронних перевірок як сервісу для платників податків передбачено статтями 75, 85,86 Податкового кодексу України.
Форму заяви, порядок її подання та прийняття рішення про проведення електронної перевірки встановлено наказом Міндоходів України від 3 червня 2013 року, який набере чинності з 01 січня 2014 року.
Додамо, що свого часу міністр доходів і зборів Олександр Клименко заявляв, що відомство іде на різке зменшення перевірок та на запровадження інноваційних сервісів, які кардинально переформатують відносини влади і бізнесу, податкової і підприємця.