Мінімальний вік для суддів в Україні хочуть підвищити до 30 років

Конституційна комісія ініціює підвищення вікового цензу суддів до 30 років, заявив заступник голови Адміністрації президента, координатор Ради з питань судової реформи Олексій Філатов під час засідання Ради з питань судової реформи.

«З тих рішень, які вже прийняті, зокрема, прийнято рішення про підвищення кількох вимог до суддів, зокрема, вікового цензу до 30 років, деталізовано визначення функціонального імунітету судді, вирішено скасувати початковий так званий випробувальний п’ятирічний термін, на який призначався суддя, і призначати суддю безстроково. Надано право президентові на призначення суддів на підставі подання за рішенням того органу, який буде відповідальний за формування суддівського корпусу (ВРЮ)», — зазначив Філатов, якого цитує РБК-Україна.

За його словами, в рамках роботи Конституційної комісії було затверджено перелік підстав для звільнення судді, припинення його повноважень, затримання судді та взяття його під варту, а також погоджено, що виплата винагороди судді буде регулюватися виключно законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Зазначимо, що чинне законодавство передбачає, що суддею може бути особа, яка досягла 25-річного віку.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук