Міністерство охорони здоров'я має намір реформувати обіг донорської крові
Міністерство охорони здоров`я представить на затвердження уряду стратегію розвитку національної системи крові. Про це повідомляє прес-служба міністерства.
Як зазначається, найболючішим питанням функціонування системи донорської крові є неефективне використання крові та плазми. А проблема – у відсутності належного контролю за її якістю та недостатня перевірка донорів на можливі інфекційні захворювання. На сьогоднішній день наша кров у 60 разів частіше (порівняно з показниками країн Європейського союзу) є непридатною через віруси ВІЛ/СНІД, гепатити В,С, туберкульоз та сифіліс.
У той час, коли пацієнти з різними захворюваннями не отримують достатнього лікування препаратами з компонентів крові, великі обсяги плазми не використовуються і утилізуються. Причина – застаріле обладнання, відсутність коштів на його оновлення, неефективне управління, а відтак — не відповідність міжнародним стандартам при заборі крові, її переробці та перевірці на інфекції. Щороку через це медицина втрачає близько 30-40 мільйонів гривень.
«МОЗ має готове рішення реформування донорства – Стратегію розвитку національної системи крові. Після погодження Міністерством юстиції, документ, що врегулює обіг донорської крові в Україні зі стандартами ЄС, буде винесено на затвердження уряду. Стратегія має дати старт реформі системи крові, що гарантуватиме вірусну безпеку переливання та можливість виготовляти прогресивні препарати з використанням компонентів крові», – зазначив Заступник Міністра охорони здоров’я України Роман Ілик.
До слова, вчора у МОЗ відбувся круглий стіл з проблемних питань державного регулювання донорської крові та використання її компонентів в Україні. До дискусії, в якій брала участь Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, були залучені науковці, громадськість та керівники служб крові з усіх куточків України.