Міська рада не може змусити приватних перевізників їздити за графіком
Абсолютна більшість маршруток Львова їздить не за графіком. В середньому приватні перевізники дотримуються графіку лише у 25% випадків. На відміну від комунального АТП, чиї автобуси у 90% приїжджають вчасно. За словами начальника управління транспорту та зв'язку ЛМР Віктора Щира, єдине, що може зробити міська рада, аби змусити перевізників дотримуватись задекларованих графіків руху – надіслати лист із претензією.
«У Львові маршрутні автобуси обслуговують приватні перевізники та комунальне АТП. Що стосується роботи комунальних автобусів, то вони дотримуються графіку у майже 90% випадків. А от приватні перевізники в середньому лише в 25% випадків приїжджають вчасно. Є окремі маршрути, котрі дотримуються графіку руху на 6-8%», - розповів ZAXID.NET Віктор Щир.
Він зазначив, що найбільш проблемними є маршрути № 8, 11, 12, 17,18, 21,22,24,27, 33, 35, 38, 39, 44, 48, 54. У понад 90% випадків вони прибувають на зупинки невчасно.
«Ми не вимагаємо, аби маршрутки приїжджали хвилина в хвилину. Допустиме відхилення від графіку на три хвилини. З огляду на специфіку Львова – вузькі центральні вулички, а відтак постійні затори в центрі, ми вважали прийнятним відхиленням від графіку руху на п’ять хвилин. Однак більшість маршруток приїжджали на кожну зупинку пізніше, аніж через п’ять хвилин», - пояснив начальник управління транспорту та зв’язку ЛМР.
Він додав, що міська рада може лише надсилати перевізникам листи-претензії. Однак вони на такі листи не реагують. На думку чиновника, виправити ситуацію можна збільшивши кількість комунального транспорту. Зараз Львовом курсує 650 маршрутних автобусів, із них лише 80 – комунальні.
«Я вважаю, якщо досвід показує, що комунальний транспорт працює краще, треба збільшити кількість автомобілів комунального транспорту, щоб витісняти приватних перевізників. Коли комунальних автобусів буде хоча б третина, тоді ми зможемо впливати на транспортну систему міста», - зауважив Віктор Щир.
Він також додав, що у наступному році управління транспорту планує закупити близько 30 вживаних автобусів для «АТП-1».