Молодь має брати приклад з УПА, бо державу треба захищати, – історик
Львівський історик Олександр Василюк вважає, що козацтво, вояки армії УНР, Січові Стрільці, УПА, – це ті, про кого ми повинні пам’ятати, з кого повинна молодь, особливо чоловіки, брати приклад, бо «державу треба захищати». Про це він заявив 23 лютого під час круглого столу «Перша світова війна і Україна: підсумки із перспективи століття».
«Як сказав де Голль, для того, щоб народ був народом, він має про кожного свого героя хоча б раз в рік випускати невеличку брошуру. В нас, звичайно, цього немає. Влада має на це виділяти кошти, хоч на невеличкі брошури про героїв. Адже якщо взяти історію нашого народу, то ми пам’ятаємо такі військові потуги, як Скіфська держава,наші предки скіфи, воїни Святослава – Київська Русь, потім козацтво, вояки армії УНР, Січові Стрільці, УПА. Це ті, про кого ми повинні пам’ятати і з кого повинна молодь, особливо чоловіки, брати приклад, бо державу треба захищати. Бувають різні ситуації, бувають різні правителі, невідомо, що кому прийде в голову. Люди повинні знати свою військову історію, і, коли треба, ставати до бою», – наголосив історик.
Олександр Василюк також зазначив, що Перша світова війна нам нагадує, що політики повинні все-таки вирішувати міжнародні справи дипломатичними методами, і «не доводити до того, щоб люди вмирали».
«Тим більше, як було у Першій світовій війні, коли з одного боку фронту йшли українці з Великої України, які були під владою Російської імперії, а з іншого боку – з Галичини, яка була тоді під Австро-Угорщини. І, відповідно, українці гинули через забаганки та амбіції чи російського царя, чи австрійського цісаря», – сказав експерт.
Як зазначає археолог, кандидат історичних наук Ярослав Онищук, на території України і на Львівщині військові кладовища зникають з лиця землі через недбальство.
Як інформував ZAXID.NET, 23 лютого в Історичному музеї Львівського національного університету ім. Івана Франка відкрилася виставка « Перша світова війна в Галичині: пам’ятки та пам'ять», співорганізаторами якої стала громадська організація «Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять». На виставці представлені особисті речі вояків, знайдені впродовж останніх 2-3 років у Карпатському регіоні, які залишилися від боїв 1915 року.