<

МОЗ створить підрозділ з питань трансплантації та лікування за кордоном

Очільник МОЗ вже підписав відповідний указ про створення підрозділу

У Міністерстві охорони здоров’я України з’явиться новий підрозділ, який займатиметься питаннями трансплантації та лікування за кордоном. Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов під час брифінгу 6 травня.

«Питанням трансплантації та лікування за кордоном в Міністерстві охорони здоров’я буде приділятися особлива увага по тій новій структурі, яку я на минулому тижні підписав. У нас буде окремий підрозділ, який буде займатися питаннями трансплантації і лікування за кордоном», — розповів він.

За всі роки незалежності в Україні провели менше 2,5 тис. операцій з трансплантації органів. Хоча потреба – біля 5 тис. у рік: 2 тис. хворих потребують пересадки нирки, 1,5 тис. – серця, ще близько 2 тис. – печінки.

У 2020 році в Україні Міністерство охорони здоров`я запроваджує комплексну систему трансплантації.

Наразі Міністерство охорони здоров’я працює над розробкою підзаконних актів. Відомоство також планує запровадити ефективний механізм забезпечення пацієнтів з пересадженими органами необхідними ліками, вони пожиттєво мають отримувати дорогі імуносупресивні препарати, які блокують відторгнення пересадженого органу.

Інше завдання уряду — до кінця року створити Єдину державну інформаційну систему трансплантації. Вона міститиме як реєстри донорів, так і тих, хто потребує пересадки (реципієнтів), а також лікарень, де роблять трансплантацію, й органів, які пересаджують. Це дозволить автоматично підбирати донора органів для реципієнта.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук