МЗС очікує, що 2014 рік розпочнеться ратифікацією угоди з ЄС
МЗС України розраховує на ратифікацію Угоди Європарламентом на початку 2014 року, адже в травні того ж року через вибори відбудеться прихід нових політиків та переформатування складу Європейської комісії.
Про це сказав заступник директора департаменту Європейського союзу Міністерства закордонних справ України Володимир Бачинський під час презентації результатів дослідження “Індекс європейської інтеграції країн Східного Партнерства 2013”.
Що ж до переговорів з приводу лібералізації візового режиму з Європейським Союзом, то, за словами представника МЗС, Україна практично завершила першу фазу і ще в липні цього року передала ЄС третю доповідь про виконання Плану дій з візової лібералізації. 3-4 вересня в Україні перебуває оціночна місія ЄС, яка перевіряє стан законодавства України по 3-х з 4-х блоків, і за підсумками переговорів можна стверджувати, що сторона Євросоюзу в цілому задоволена, запевнив В. Бачинський.
Натомість керівник ГО "Європа без бар'єрів" Ірина Сушко не поділяє оптимістичних поглядів представника МЗС. За її словами, чимало сумнівів, зокрема, викликає якість законодавства у сфері безпеки документів, яке в окремих частинах не відповідає Конвенції Ради Європи щодо захисту осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних, а також українському законодавству. "Наскільки мені відомо, в експертів ЄС були і є питання, і нам ще чимало потрібно зробити для того, щоб усунути недоліки. Тому надзвичайно важливо, щоб і українська, і європейська сторона продовжили співпрацю з незалежними експертами. Як громадська ініціатива, ми надалі в нашому моніторингу виконання Плану дій будемо робити акцент більшою мірою на виконаних завданнях для того, щоб стимулювати уряд, який частково може втратити запал після того, як ми не отримаємо очікуваного результату", – підкреслила І. Сушко.
Нагадаємо, у грудні 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, у яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту, за умови, якщо Україна досягне поступу у трьох галузях: відповідності міжнародним стандартам минулорічних парламентських виборів і подальших дій за їхніми результатами, поступу України в подоланні вибіркового правосуддя, відвернення його на майбутнє і втілення реформ, які сторони визначили спільно в порядку денному підготовки до асоціації.
В останньому звіті експертного моніторингу "Асоціація з ЄС: як Україна виконує умови підписання угоди" значилось, що Україна не досягла відчутного прогресу зі жодного з 11 критеріїв ЄС.