МЗС України здивував звіт Єврокомісії щодо безвізового режиму з ЄС
Заступник міністра закордонних справ з питань євроінтеграції Олена Зеркаль заявила, що здивована деякими пунктами звіту Єврокомісії про прогрес імплементації Україною другого етапу плану дій щодо візової лібералізації.
Про це вона розповіла в інтерв'ю агенції «Укрінформ».
На її думку у доповіді є багато такого, що викликає подив, тому що згадані пункти не були відзначені в плані з візової лібералізації і взагалі не мають відношення до питання безвізового режиму.
У той же час вона відзначила, що дійсно є питання, які потребують вирішення всередині України. За словами заступника міністра, одним з таких питань є підключення українських прикордонників в базу даних Інтерполу.
За оцінками української сторони, таке підключення, створення робочих місць, буде коштувати приблизно ₴100 млн.
«Ми сподіваємося, що на це знайдуться якісь додаткові гроші з Європи, або ми зможемо розділити ці витрати між українським бюджетом і країнами, або членам (Інтерполу), або ЄС. Оскільки це важливе питання, пов'язане не тільки з нашої безпекою, але й з безпекою Європейського Союзу», - підкреслила Зеркаль.
Також вона додала, що одним з питань є відсутність постанови уряду про нормування видачі внутрішніх паспортів у формі картки.
«З точки зору Берліна, очікування від Риги (саміт Східного партнерства - ред.) у нас не надто високі. Не дуже оптимістичні. Вони (німці) намагаються бути дуже стриманими у своїх планах, коментарях. Берлін зазначив, що дуже складно знайти спільне розуміння серед 28 країн», - констатувала дипломат.
Разом з тим, Олена Зеркаль додала, що в цілому, в Німеччині «з розумінням» ставляться до наших очікувань отримання чіткого сигналу щодо перспективи членства, безвізового режиму. Але при цьому дають зрозуміти, що візові питання - це технічні питання і вони залежать від того, що саме міститься в звіті.
Раніше повідомлялося, що в опублікованих сьогодні двох доповідях парламентарії ЄС зазначили значний прогрес України у питанні лібералізації візових питань, проте «залишається ще виконати багато роботи з низки розділів».
Як відомо, Україна, так само як і Грузія, висловила бажання домогтися безвізового режиму з ЄС на саміті «Східного партнерства» в Ризі, який відбудеться 21-22 травня.
Нагадаємо, як повідомляв ZAXID.NET, з 23 червня для України почнуть діяти нові правила отримання шенгенської візи.