На Буковині найзагрозливіша ситуація з коронавірусом, – НАНУ
Найзагрозливіша ситуація з коронавірусом на початок вересня спостерігається на території Чернівецької області. На це вказує дослідження Національної академії наук України, опубліковане 31 серпня. За даними науковців, на Буковині зараз не просто найвища захворюваність на Covid-19, тут також найстрімкіші темпи зростання кількості нових випадків.
«Найзагрозливішою є ситуація у Чернівецькій області, де захворюваність не лише найвища, а й має найвищі темпи поширення: кількість позитивних тестів і випадків хвороби за останні два тижні потроїлась, а число госпіталізацій – подвоїлось. При цьому рівень захворюваності у сусідній Румунії лишається близьким до українського, хоча темпи його зростання значно вищі», – пишуть вчені.
Водночас у Чернівецькій області триває процес масової вакцинації населення, відтепер щепити почали й дітей. Вакцину від Covid-19 в області вже зробили 329 дітей, імунізують їх вакциною Pfizer. Батькам, чиї діти потребують вакцинації, слід звернутися до сімейного лікаря або педіатра, повідомила під час брифінгу заступниця голови ЧОДА Наталія Гусак. Вона також розповіла, що у дитячому садочку однієї із територіальних громад Буковини зафіксували спалах коронавірусу. Важкого перебігу хвороби в інфікованих немає.
«Діти знаходяться вдома, ніяких ускладнень вони не мають. У зв’язку із цим хочу ще раз наголосити, вакцинація освітян – це не тільки можливість зберегти їхнє власне здоров’я, а й створити безпечні умови для дітей», – зауважила під час брифінгу Наталія Гусак.
Загалом у Чернівецькій області щеплення зробили 40,7% освітян, йдеться про працівників дитсадків, шкіл, училищ, технікумів, коледжів та вишів. Щодо шкіл, то тут імунізувалися 44% працівників, з них 51,5% педагогів. Проте 25 шкіл області мають нульовий відсоток вакцинації. У цих колективах наразі проводять активну просвітницьку роботу.
Зазначимо, в Україні наразі темпи поширення захворювання подібні до аналогічного періоду минулого року — зростання становить приблизно 22% на тиждень.
Середня кількість нових випадків збільшилася до 1 490 осіб на день (зростання за два тижні — на 49%), середня кількість летальних випадків — 41 на день за останній тиждень (зростання за два тижні — на 67%).