Цими вихіднимивідбувся екологічний «Черемош-Фест». Аби зберегти природну чистоту Черемошу, на Івано-Франківщину з’їхалися львівський гурт «Джалапіта», «Механічний апельсин» та «Пушкін Клезмер Бенд».
Кожен, хто занурився у воду, - за те, аби Білий Черемош, як і Чорний, отримав статус гідрологічного заказника. Тобто на його берегах заборонять зводити мінігідроелектростанції. Таку ініціативу підтримує навіть малеча.
Підтримати природу прибули гості не лише з Івано-Франківська чи Львова, а й з Євросоюзу.
«Я з Франківська, але ми зараз приїхали з Бельгії. Ми вирушаємо у маленьку гірську подорож. До нашої нової гори, що неподалік - Піп Іван», – розповіли гості фестивалю Тейс та Оксана.
Аби на вечір фестивальники файно бавились біля сцени, їх добре годують. Пані Марія лагодить на півсотні порцій.
«На сьогодні був зварений борщ, гречка з куркою і кабачок тушений», – розповідає кухар фестивалю Марія Соломійчук.
Козаки з чайки «Спас», яка останнім часом подорожує Франківщиною та Черкасами, варять по-давньому пшоно зі свининою.
«Варили два дні куліш. Нагодували багатьох, дуже багатьох, люди задоволені», – додає козак чайки «Спас».
А як над селом зійшли сутінки, на сцену вийшов єврейський оркестр з Києва «Пушкін Клезмер Бенд». Вокаліст та кларнетист Дмитро Герасимов називає себе «добрим москалем», адже сам родом з Казані. У 2010р. вже в нас він створив бенд, який веселить люд єврейською, молдавською та циганською музикою. До глухої ночі бавляться навіть діти.
Заряджає публіку і наш, мукачівський «ROck-Н».
«З кінця 2011 року ті люди, які зараз є в тому природоохоронному русі, познайомилися. І штовхаємо цього воза вперед. Але з того часу особливо нічого не збудували. Такшо ми шось таки робимо», – розповідає організатор фестивалю Андрій Мельничук.
Завершувався фест глибоко вночі роздачею автографів.