На Донеччині від сказу померла жінка
49-річна мешканка міста Докучаєвська (Донецької області) померла 11 березня від сказу. Остаточний, лабораторно підтверджений діагноз буде через кілька днів, обіцяють фахівці. Однак сумнівів у діагнозі "сказ" немає.
"Це перший випадок в місті за 20 років, - розповів один з лікарів Докучаєвської міської лікарні. - Тут мало місце безладна поведінка людей. Домашній кіт пропав на декілька днів, потім повернувся в неадекватному, хворобливому стані і став кидатися. Вкусив господарку, а її чоловік просто взяв кота і вивіз кудись на смітник, і там викинув. Потрібно було за цією твариною поспостерігати, адже коли тварини кидаються на людей, це вже клінічна стадія сказу, це фактично агонія»
Медик каже, що потрібно було звернутися в медустанову, а замість цього господиня кота просиділа 3 місяці вдома і тільки, коли з'явилися дивні симптоми, звернулася. «Жінку госпіталізували 10 березня. Їй неможливо вже було допомогти. Сказ можна тільки запобігти курсом щеплень. А лікувати на стадії клінічних проявів марно. Жінку привезли вже, коли у неї була гідрофобія (страх води), аерофобія, судоми. Такою людина навіть не може проковтнути слину, побачивши воду, у неї починається паніка. Людина намагається сховатися, сховатися - все це ознаки останньої стадії сказу", – цитує лікаря Gazeta.ua.
Сказ - одне з найнебезпечніших вірусних захворювань, це визнано Всесвітнім товариством охорони здоров'я. Щоб перемогти його необхідна національна програма з вакцинації, але в Україні економлять на заходах безпеки.
"Державна вет- та фітосанітарна служба України не виконують рекомендації Міжнародного епізоотичного бюро про необхідність використання ефективних методів профілактики і контролю над сказом на території України, хоча Україна є членом цього Бюро з 2008-го. З 2011 року в Україні відсутня національна програма заходів з профілактики та ліквідації сказу. "Комплексна програма основних заходів профілактики та боротьби зі сказом в Україні на 2000 - 2010 роки" абсолютно не відповідала сучасним уявленням світової науки і практики. Заходи щодо вакцинації тварин проти сказу заплановані, однак або не виконуються в достатній кількості, або виконуються непрофесіоналами (наприклад, диких тварин "вакцинувати" були зобов'язані мисливці). Вакцинація домашніх тварин, що не мають власника, що мешкають на вулицях населених пунктів, не планувалася і не вироблялася", - кажуть захисники тварин.