На дорогах Львова встановлюватимуть нові антивандальні люки та дощоприймачі
До теми
Від початку року у Львові з різних районів невідомі вкрали 178 каналізаційних люків та решіток. Зазвичай таке злодійство стається на малолюдних вулицях. Є і перелік доріг, де крадуть найчастіше.
Лише за останні два тижні металу на дорозі не стало у 46 місцях. Найчастіше крадіжки фіксували біля стадіону «Арена Львів», на вулиці Богданівській та на відремонтованому перехресті Пулюя-Трускавецька.
«Я бачив багато відкритих люків, багато з них на Сихові. Я проти того, щоб крали люки, ну бо це якось.. Ну як можна вкрасти люк, якщо там може людина впасти, наприклад. Я не розумію такого», – сказав студент Юрій.
Полюють шукачі металобрухту на товар, який погано прикріплений і його легко можна зняти. Натомість, на їхнє місце районні адміністрації чи комунальні підприємства встановлюють бюджетнішу заміну.
«А як з тим боротися, щоб їх не викрадали? Якби у пунктах не приймали, або зразу повідомляли когось, що от здають і, можливо, так би вони боялися і не мали куди здавати», ‒ припустила львів’янка Марія Іванечко.
За кілограм металу у пунктах прийому дають 5,5 грн. Звичайний люк у таких точках може потягнути майже на 300 гривень. Втім, щоб його здати, треба знати місця.
«Люки, рейки ‒ такого не приймаю. Заборонили нам законом», – розповів працівник пункту прийому кольорових металів на вул. Замарстинівській.
Ці працівники запевнили, що не хочуть мати проблем із законом. Та куди ж здають вкрадені дощоприймачі і люки? Не знають цього і у міській раді. За кожним фактом є заява у поліцію. І доки вкрадене шукають, в управлінні інженерного господарства шукають альтернативу легкій наживі.
«Прийняли рішення, що при виконанні реконструкції чи капітального ремонту доріг, вулиць міста, застосовувати виключно антивандальну конструкцію дощоприймача, або кришки люка», – повідомив начальник управління інженерного господарства Олександр Одинець.
Це можуть бути металеві кришки із замками на завісах, або виготовлені із полімеру чи пластику.