У Львівській області 16 000 дітей перебувають цьогоріч на диспансерному обліку в офтальмологів. Упродовж 2011 року було зареєстровано 350 тисяч звернень до офтальмологів. З них у 44 тисяч дітей було виявлено патології зору. Про це розповіла головний позаштатний офтальмолог Львівщини Адріана Патер.
Відтак, волонтери об’єднання «Самопоміч» провели акцію «Морквинка для зору дитинки», під час якої роздавали батькам буклети «Подбайте про зір ваших дітей», розроблені офтальмологами Львова до «Тижня здорового зору», а дітям пропонували скуштувати корисної для зору моркви.
«Ми назвали акцію «Морквинка для зору дитинки» не просто так. Адже батьки отримають корисну інформацію, як вберегти зір, а діти зможуть скуштувати корисну моркву. Також учасникам акції роздадуть буклети з комплексом вправ для профілактики захворювання очей, а також перелік закладів, куди можна звернутись, якщо виникли проблеми зі зором», - сказала координатор «Тижня здорового зору» Юлія Сениська.
В порівнянні із серединою 90-х років загальна кількість офтальмологічних захворювань, зокрема – набута короткозорість, зросла у 2-3 рази, - такі дані оприлюднили експерти під час круглого столу, в межах «Тижня здорового зору».
Водночас, за даними ВООЗ, на зір людини на 50% впливає спосіб життя, на 25% - навколишнє середовище і на 10% - медицина.
«Потрібно звертати увагу на здоров’я грудних дітей, особливо на недоношених, оскільки ті перебувають в зоні ризику. Таких дітей має оглядати лікар що два тижні у перші 4 місяці їх життя», - розповіла дитячий офтальмолог неонатального центру Львівської обласної клінічної лікарні Марія Олійник.
Нагадаємо, що в межах «Тижня здорового зору» 23 листопада о 18.00 в 202-му кабінеті Львівської міської ради відбудеться лекція за участі головного дитячого офтальмолога Львова Віолетти Хомети. Реєстрація за телефонами: 297-55-00 та 097-581-64-24.
Довідка:
«Тиждень здорового зору» реалізовується в межах загальноміського проекту «Здоров’я твоєї дитини». Основна мета проекту – це розробка загальноміської програми оздоровлення та профілактики захворювань серед школярів. Програма складатиметься з випуску спеціальних безкоштовних інформаційних матеріалів, низки круглих столів за участі медиків, а також тематичних тижнів, присвячених різним видам захворювання.