Кілька сотень кухарів із Львівщини мобілізують. Ця професія, кажуть військові, зараз одна з найпотрібніших в зоні АТО, бо у військових частинах готують цивільні і переважно жінки. Їх на схід не відправляють, а військових, які вміють куховарити, не вистачає.
На фронті зварити гарячого виходить на завжди і не всюди. Дим від плити може видати позиції.
«Є відокремлені блок-пости, де розводити багаття – дуже небезпечно. На такі, звичайно, довозиться готова їжа, а військовослужбовці вже собі розігрівають. На кожен блок-пост поставити окрему кухню – це неможливо», – наголосив старший офіцер 80-ї аеромобільної бригади Ігор Бороздюк.
В зоні АТО кухарів не вистачає, адже останні п’ять років для армії готують наймані фірми. І на кухні працюють лише жінки.
«В умовах мирного життя – це, я вважаю, набагато краще. Жінки старанніші, акуратніші, дуже смачно готують. Але в умовах бойових дій жінку, зрозуміло, не поставиш до котла, тому що це небезпечно. І я би радив все ж таки відкрити якісь курси для військових кухарів, аби відправляти їх на передову», – зазначив головний на кухні 80-ї ареромобівльної бригади Петро Петрівський.
Тих, хто готує в зоні АТО, жартома називають кашаварами. Але серед них зустрічається і багато кухарів з відомих ресторанів.
Скажімо, Богдан Кравчук, кухар одного із львівських ресторанів, півроку годував мобілізованих на Яворівському полігоні. Солдати, за його словами, хоч і не такі гурмани, як відвідувачі ресторанів, але професійні навички у польових умовах дуже пригодилися.
«Ресторанне меню, звичайно, відрізняється від того, що їдять солдати. Але все-таки професійні навики на польовій кухні дуже потрібні, бо вміти готувати, навіть дуже смачно, суто для себе і для двох-трьох тисяч людей – це різні речі. Там треба все розрахувати, знати», – розповів Богдан.
Відтак найближчим часом до армії призвуть кілька сотень професійних кухарів. Не тільки стріляти, але й варити кашу вчать і мобілізованих на Яворівському полігоні.