На Львівщині не скаржаться на порушення мовного законодавства
"За період з січня по травень 2009 року до управління надійшло 437 письмових звернень. За неякісні товари та послуги споживачам повернено 234 тис. грн. Протягом 2008 року у Львівське облуправління у справах захисту прав споживачів надійшло 1243 письмові звернення, з них 1237 розглянуто, за результатами задоволено вимоги, поставлені у 1132 зверненнях (це 91%), за неякісні товари і послуги споживачам повернено 463 тис. грн. 60% скарг стосуються якості послуг у житлово-комунальній сфері. На Львівщині скарг щодо порушення мовного законодавства за останні два роки практично не надходило", - зазначив 17 червня начальник відділу з контролю робіт, послуг, реклами Львівського обласного управління у справах захисту прав споживачів Павло Світлик.
За словами юриста головного управління у справах захисту прав споживачів Львівської області Владислава Сороки, положення Конституції України, окремих законодавчих актів зобов’язують суб’єктів господарювання всіх форм власності у всіх сферах їхньої діяльності використовувати українську мову як визначний чинник української державності. "У нас недосконале законодавство. Управління контролює питання дотримання суб’єктами господарювання сфери торгівлі, ресторанного господарства, послуг та реклами, опираючись і на Закон України "Про мови в Українській РСР" від 1989 р. Тоді ще не було стільки імпорту, тому чимало важливих зараз питань є просто не прописані. Стосовно товарів, то законодавство України передбачає, що маркування товарів, етикетки на них, інструкції щодо користування ними, якщо вони вироблені в Україні виконуються виключно українською мовою. На окремі товари іноземного походження, а саме: технічно-складні побутові товари, які ввозяться в Україну, експлуатаційні документи мають бути виконані державною мовою країни та мовою держави походження товару. На інші групи непродовольчих товарів іноземного виробництва чинне законодавство не містить прямої норми щодо надання інформації лише українською мовою", - зазначив юрист.
За його словами, за період з січня 2008 року по травень та першу декаду червня 2009 року спеціалісти управління зняли з реалізації товарів (робіт, послуг) без надання інформації державної державною мовою на суму понад 1,9 млн грн.
Як поінформував начальник управління з питань внутрішньої політики ЛОДА Ігор Ожиївський, чимало запитань виникають під час розгляду назв підприємств, а також візуальної реклами. "Зокрема, мережа мобільних салонів "Євросєть", "Сигарний Дом "Фортуна", виставковий комплект "Lemberg", мережа дитячих магазинів "Антошка" - мають Свідоцтво на знак для товарів та послуг Державного департаменту інтелектуальної власності при Міносвіти України. Ці назви розглядають як логотип, як графічне зображення. Принаймні таке пояснення нам надіслали з департаменту", - зазначив Ігор Ожиївський.