До теми
Відтоді як потепліло, змії нападали на мешканців Львівщини уже 14 разів. На щастя, усі випадки закінчилися добре, бо вчасно звернулися по медичну допомогу.
У селі Пилипець змій не бояться. тут місцеві мешканці розповідають, що не пам`ятають жодного випадку укусу плазуна за 20 років. По гриби та ягоди місцеві ходять лише в гумаках та озброївшись палицею. Але старожилка баба Калина каже, що в неї свій метод відлякування гадів.
«Я мащу ноги часником знизу і догори. Змії не люблять різких запахів. І як тільки зачують часник, відразу тікають», – поділилася методом баба Калина.
У Пилипці кажуть: як тільки потепліло, плазуни просто повилазили на дороги. В обід навіть небезпечно ходити. «Вони вилазять аж на проїжджу частину, звичайно, машини їх роздушують, але буває так, що в обід мусиш вибігти до магазину, а йти по дорозі страшно», – розповіла пані Ольга.
А от герпетологи кажуть: в Україні є лише три види небезпечних змій. Один з них – гадюка звичайна – водиться в Карпатах.
«Вона може мати дуже різні варіанти забарвлення, деякі з них є абсолютно чорними, інші – можуть мати різну масть, але завжди є темніший малюнок – зигзаг або ромбики – на світлішій поверхні тіла», – герпетолог Тарас Гринчишин.
Якщо ж змія вас вкусила, то спершу треба заспокоїтися і не панікувти. Тоді промити рану і знерухомити кінцівку. І, звичайно, звернутися до найближчої лікарні – там обов`язково має бути сироватка.