На Львівщині створюють ландшафтний парк «Стільське Горбогір’я»

29 грудня 201012890

У Львівській області на території Миколаївського та Пустомитівського районів, створюють регіональний ландшафтний парк «Стільське Горбогір’я». Парк створюють у межах виконання заходів Регіональної програми розвитку заповідної справи у Львівській області на 2009 – 2020 роки.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Львівській області.

Проект створення регіонального ландшафтного парку розробляють науковці Львівського національного університету ім. Івана Франка та Інституту екології Карпат НАН України на замовлення Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Львівській області. Орієнтовна площа парку - 10-12 тис. га.

В основі проектованого ландшафтного парку «Стільське Горбогір’я» є наявний об’єкт природно-заповідного фонду - комплексна пам’ятка природи «Стільська», яка створена у 1999 році з метою збереження і охорони одного з найбільших у Центрально-Східній Європі городища ІХ-XІІ ст., розташованого в буковому насадженні природного походження на межі його східного ареалу.

Дослідники стверджують, що історичний комплекс біля села Стільсько за своїми масштабами не поступається причорноморській Ольвії. Тому назріла потреба значно розширити територію заповідного об’єкта, надавши йому статус регіонального ландшафтного парку, який у перспективі може стати одним з найпривабливіших осередків історичного туризму.

Довiдка ZAXID.NET

На сьогодні на території Львівської області функціонує 328 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею понад 148,0 тис. га, що складає 6,7 % від площі території області.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук